29 września
wtorek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Matka Boża Fatimska wzywa nas do nawrócenia, pokuty i modlitwy

Ocena: 5
846

13 maja 1917 roku, nieopodal portugalskiej miejscowości Fatima, w Cova da Iria, Matka Boża objawiła się trójce dzieci: Hiacyncie, jej bratu Franciszkowi oraz ich ciotecznej siostrze Łucji. Orędzie fatimskie jest cały czas aktualne! Matka Boża wzywa nas do nawrócenia, pokuty, codziennego Różańca oraz do poświęcenia się Jej Niepokalanemu Sercu i nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Fot. Łucja Santos, Hiacynta i Franciszek Marto w 1917 roku. Archiwum Sanktuarium Fatimskiego/Matka Boża Fatimska, cathopic.com

Rok wcześniej, w 1916 pastuszkom ukazał się Anioł Pokoju, który miał przygotować je na przyjście Maryi.

Pierwsze objawienie Matki Bożej miało miejsce 13 maja 1917 roku. Cudowna Pani powiedziała dzieciom:

Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata.

Podczas drugiego objawienia, 13 czerwca, Maryja obiecała zabrać wkrótce do nieba Franciszka i Hiacyntę. Łucji powiedziała, że Pan Jezus pragnie posłużyć się jej osobą, by Matka Boża była bardziej znana i kochana, by ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Dusze, które ofiarują się Niepokalanemu Sercu Maryi, otrzymają ratunek, a Bóg obdarzy je szczególną łaską.

13 lipca, Najświętsza Maryja Panna pokazała pastuszkom piekło. Powiedział wówczas:

Widzieliście piekło, dokąd idą dusze biednych grzeszników. Aby ich ratować, Bóg chce ustanowić nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeśli zrobi się to, co ja wam mówię, wiele dusz zostanie uratowanych, nastanie pokój na świecie.

Następnego objawienia 13 sierpnia nie było z powodu aresztowania dzieci.

13 września Najświętsza Maryja pononie prosiła o odmawianie różańca.

Ostatnie, szóste objawienie dokonało się 13 października. Mimo deszczu i zimna w dolinie zgromadziło się 70 tys. ludzi, którzy byli świadkami cudu słońca. Matka Boża powiedziała wtedy:

Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy.

W Orędziu fatimskim Matka Boża wzywa ludzi do nawrócenia, pokuty, codziennego Różańca oraz do poświęcenia się Jej Niepokalanemu Sercu i nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca >> Tajemnica Pierwszej Soboty

Z objawieniami w Fatimie wiążą się tzw. trzy tajemnice fatimskie. Pierwsze dwie części tajemnicy dotyczą wizji piekła i kultu Niepokalanego Serca Maryi. Matka Boża prosi o spełnienie jej życzeń: „Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie wywołując wojny i prześladowania Kościoła". Tajemnice te ujawniono już kilkadziesiąt lat temu.

Ostatnią, trzecią tajemnicę, wokół której narosło wiele kontrowersji i legend, św. Jan Paweł II przedstawił światu dopiero podczas swojej wizyty w Fatimie w maju 2000 r. Ojciec Święty wielokrotnie podkreślał, że opiece Matki Bożej z Fatimy zawdzięcza uratowanie życia podczas zamachu dokonanego 13 maja 1981 r. na Placu Świętego Piotra w Rzymie.

Stałem się na nowo dłużnikiem Najświętszej Dziewicy i wszystkich świętych Patronów. Czyż mogę zapomnieć, że wydarzenie na placu św. Piotra miało miejsce w tym dniu i o tej godzinie, kiedy od sześćdziesięciu z górą lat wspomina się w portugalskiej Fatimie pierwsze pojawienie się Matki Chrystusa ubogim wiejskim dzieciom? Wszak we wszystkim, co mnie w tym właśnie dniu spotkało, odczułem ową niezwykłą macierzyńską troskę i opiekę, która okazała się mocniejsza od śmiercionośnej kuli.

- powiedział św. Jan Paweł II podczas spotkania z wiernymi na placu św. Piotra, 15 sierpnia 1981 r.

Czytaj także: 39. rocznica zamachu na św. Jana Pawła II

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Wtorek, XXVI Tydzień zwykły
+ Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dn 7,9-10.13-14 lub Ap 12,7-12a; Ps 138,1-5; J 1,47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter