26 czerwca
niedziela
Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tajemnica Pierwszej Soboty

Ocena: 5
4373

„Pierwsza Sobota to dzień przez który zmieniamy losy świata” – mówi ks. Krzysztof Czapla, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego przy Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem i dodaje: „Czy my jako ludzie możemy cokolwiek zmienić? – my nie – ale Bóg tak!”.

Fot. Łucja Santos, Hiacynta i Franciszek Marto w 1917 roku. Archiwum Sanktuarium Fatimskiego/Matka Boża Fatimska, cathopic.com

W Orędziu fatimskim Matka Boża wzywa nas do nawrócenia, pokuty, codziennego Różańca oraz do poświęcenia się Jej Niepokalanemu Sercu i nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Podczas homilii, wygłoszonej w Sanktuarium na Krzeptówkach (poniżej całe nagranie), ks. Czapla zachęca, abyśmy pochylili się nad tajemnicą Pierwszej Soboty i Orędziem Matki Bożej z Fatimy. Najświętsza Maryja prosi nas, abyśmy ratowali biednych grzeszników. Wskazuje drogę wynagradzania jej Niepokalanemu Sercu za grzechy ludzi – to droga pięciu pierwszych sobót miesiąca. „Przyjdź raz w miesiącu z miłości dla Niej i spełnij Jej życzenie" – zachęca kapłan.

W 1917 roku podczas jednego z objawień fatimskich, Najświętsza Maryja Panna pokazała pastuszkom piekło. Łucja, Hiacynta i Franciszek byli wstrząśnięci tym, co zobaczyli: „demony i dusze niczym przezroczyste, płonące węgle, czarne lub brunatne, mające ludzką postać, pływające w pożarze (…) wśród bolesnego wycia i jęków rozpaczy”.

Piękna Pani" powiedział wówczas:

Widzieliście piekło, dokąd idą dusze biednych grzeszników. Aby ich ratować, Bóg chce ustanowić nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeśli zrobi się to, co ja wam mówię, wiele dusz zostanie uratowanych, nastanie pokój na świecie.

Pierwsze dwie części tajemnicy fatimskiej dotyczą wizji piekła i kultu Niepokalanego Serca Maryi.
Matka Boża prosi o spełnienie jej życzeń:

Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie wywołując wojny i prześladowania Kościoła.

W 1925 roku Najświętsza Maryja Panna powiedziała do siostry Łucji: „Przynajmniej ty staraj się mnie pocieszyć i przekaż wszystkim, że w godzinę śmierci obiecuję przyjść na pomoc z wszystkimi łaskami tym, którzy przez 5 miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Św., odmówią jeden różaniec i przez 15 minut rozmyślania nad tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia".

Dzisiaj jesteśmy świadkami, jak w Europie i na całym świecie zmieniane jest prawo, które akceptuje aborcję, eutanazję, ideologię gender, czy LGBT. Świat żyje, jakby Boga nie było, dlatego tym bardziej jesteśmy wezwani do modlitwy, o którą prosi nas Najświętsza Maryja Panna.

Siostra Łucja napisała: „Co się tyczy złych czasów, przez które przechodzimy, tylko Bóg nas ocali, a uczyni to za pomocą Niepokalanego Serca Maryi, naszej niebieskiej Matki, która jest taka dobra. Ufności!”.

Bądźmy wierni Najświętszej Maryi Pannie i jej wezwaniu. Niech przykładem będzie dla nas św. Franciszek Morto, który przed śmiercią, kiedy nie miał już siły się modlić, trzymał w dłoni różaniec i prosił Łucję oraz Hiacyntę – „Wy mówcie”.

Dziś Matka Boża prosi każdego z nas o modlitwę różańcową i odprawienie 5 pierwszych sobót miesiąca!

Jeżeli ludzie me życzenia spełnią .." to razem, do boju po zwycięstwo!

- zachęca nas ks. Krzysztof Czapla.

Na stronie Sekretariatu Fatimskiego www.pierwszesoboty.pl znajdują się informacje oraz wszystkie potrzebne materiały dot. nabożeństw pierwszych sobót miesiąca.

Przeczytaj także: Matka Boża Fatimska wzywa nas do nawrócenia, pokuty i modlitwy

Homila ks. Krzysztofa Czapli SAC wygłoszona 4.04.2020, w której kapłan bardzo przejrzyście wyjaśnia na czym polega to nabożeństwo i dlaczego jest tak bardzo ważne:

Homila ks. Krzysztofa Czapli z dn. 2.05.2020:

Źródło:

Sekretariat Fatimski przy Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, www.pierwszesoboty.pl

Fot. cathopic.com

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 czerwca

Niedziela, XIII Tydzień zwykły
Mów, Panie, bo sługa Twój słucha.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 9,51-62
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Zdrowa odpowiedzialność (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter