28 lutego
piątek
Romana, Ludomira, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ekstremalna Droga Krzyżowa wzdłuż pogranicza polsko-czeskiego

Ocena: 0
2970
Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy wieczorem 27 marca spod kościoła św. Józefa u sióstr elżbietanek w Jabłonkowie na Zaolziu w Republice Czeskiej. Trasa EDK wiedzie z Czech terenami górskimi wzdłuż granicy do Puńcowa na Śląsku Cieszyńskim.
20150317 14:26
rk / Śląsk Cieszyński (KAI), mz
 
Trasa liczy 31 km i wiedzie przez miejscowości czeskie i polskie nieopodal granicy: Jablunkov, Radvanov, Groníček, Stożek Wielki, Stożek Mały, Soszów Wielki, Przełęcz Beskidek, Czantoria Wielka, Rozdroże pod Małą Czantorią, Leszna Górna, Dzięgielów, Puńców.

Organizatorzy EDK informują, że Droga Krzyżowa przebiega w większości górskimi szlakami turystycznymi. „Trasa jest trudna, przeznaczona dla osób z dobrą kondycją fizyczną. Przebiega terenami górskimi, przez co istnieje możliwość występowania niskich temperatur, śniegu i błota. Trasa miejscami może być śliska, dlatego zalecamy zaopatrzyć się w kijki. Nie zapomnij o najważniejszym... o krzyżu, najlepiej drewnianym zrobionym samodzielnie” – radzą.

Do Jabłonkowa na Zaolziu można dojechać samochodem lub pociągiem, przystanek docelowy Návsí (Nawsie). Z Czeskiego Cieszyna pociąg odjeżdża z dworca kolejowego o godz. 18:21, przyjazd pociągu do Jabłonkowa 18:46. Cena biletu 36 Kč – informują, przypominając, że jeżeli jest się w grupie, warto kupić bilet ulgowy – „skupinovy listek”.

Organizatorzy zapewniają, że po dotarciu do celu EDK będzie otwarty kościół św. Jerzego w Puńcowie, a w przykościelnej sali będzie możliwość odpoczynku i napicia się gorącej herbaty lub kawy.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 lutego

Szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli,
a Pan Bóg będzie z wami

Dziś w Kościele: piątek po Popielcu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 58, 1-9a; Ps 51, 3-6b.18-19; Mt 9, 14-15
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
28 lutego – Parafia MB Loretańskiej (ul. Ratuszowa 5A, DW-P)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -