29 listopada
wtorek
Blazeja, Saturnina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Szewczuk: ideologia "rosyjskiego świata" to baza dla ludobójstwa

Ocena: 0
289

W swoim codziennym orędziu abp Światosław Szewczuk po raz kolejny mówił o prawach człowieka. Podkreślił, że najważniejszym z nich jest prawo do życia, z którego wypływają inne. Fundamentalne jest też prawo do wolności religijnej. Zwrócił się do wszystkich matek i ojców, by nigdy nie stawiali osobistej wygody ponad prawo do życia swoich dzieci. Zaapelował, by dbali o ich wychowanie i nie pozwolili na zakorzenianie się w ich umysłach ideologii mających destrukcyjny wpływ na psychikę.

Fot. Agencja KAI/Twitter

Zwierzchnik ukraińskich grekokatolików zauważył, że umysłami wielu młodych ludzi zawładnęła dziś promowana przez Kreml ideologia „rosyjskiego świata”, która nie uznaje praw człowieka narodu ukraińskiego i ma cechy ludobójstwa. „To indoktrynacja w stylu Związku Sowieckiego. Nikt nie ma do tego prawa” – powiedział abp Szewczuk.

We współczesnym świecie fundamentalne prawa człowieka są często łamane. Powstają za to sztuczne prawa, które źródeł nie mają w prawie naturalnym, ale w ideologiach stworzonych przez człowieka, które czasami są oderwane od rzeczywistości. W imię rzekomej wolności dopuszczają aborcję i eutanazję. Powstają też ideologie, które zaprzeczają prawu do życia całych narodów. Jedną z nich jest utopia „rosyjskiego świata”, która w wersji promowanej przez Kreml staje się bazą dla ludobójstwa. Ciekawy jest też przypadek ratyfikowania w pośpiechu na Ukrainie Konwencji Stambulskiej, która w niektórych ustaleniach jest niezgodna z prawem naturalnym i stanowi pewnego rodzaju dywersję wobec tradycji naszego prawodawstwa i konstytucji. Dlatego należy uczyć się rozróżniać między prawami naturalnymi a falsyfikatami, które swoje korzenie mają w niszczących ideologiach

– mówił abp Szewczuk. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 listopada

Wtorek, I tydzień Adwentu
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I)Łk 10,21-24
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter