5 lipca
niedziela
Marii, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Hoser Różaniec jest legitymacją naszej wiary

Ocena: 0
212

– Różaniec jest legitymacją naszej wiary i najskuteczniejszą bronią w walce duchowej – podkreślił abp Henryk Hoser. W niedzielę wieczorem peregrynująca po diecezji warszawsko–praskiej kopia Jasnogórskiego Wizerunku nawiedziła parafię św. Jana Chrzciciela i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Stanisławowie. Przez cały dzisiejszy dzień wierni będą modlić się przed ikoną Matki Bożej Częstochowskiej wypraszając potrzebne łaski dla siebie i dla Kościoła.

fot. Michał Ziółkowski/Idziemy

W czasie Mszy św. abp Hoser powiedział, że Najświętsza Maryja Panna jest odbiciem Bożego piękna i mądrości. – Jest Ona najdoskonalszym stworzeniem które wyszło z rąk Pana – nie tylko wolna od grzechu pierworodnego a więc skłonności do zła, ale również jakiegokolwiek grzechu uczynkowego. Jest pełna łaski, pełna Ducha Świętego przez co stała się Matką Syna Bożego. Dzięki temu Maryja uczy nas wołać do Boga: " Abba–Ojcze" – mówił abp Hoser. Zachęcając do zawierzenia swojego życia Maryi podkreślił, że Ona zawsze prowadzi do Chrystusa.

Przekonywał, że dzięki orędownictwu Maryi chrześcijanin jesteśmy w stanie przezwyciężać w życiu wszelkie trudności. Jako przykład wskazał cudu pod Lepanto kiedy to flotach chrześcijańska pokonała silniejszą od siebie flotę turecką, a wszystko dzięki interwencji Matki Bożej. Przypomniał, że wobec nawały muzułmańskiej papież Pius V wezwał wówczas całą Europę do modlitwy różańcowej. Odmawiano ją zarówno we wszystkich kościołach, zakonach jak i domach prywatnych. Na różańcu modlili się również żołnierze – mówił bp warszawsko–praski.

Za papieżem nazwał różaniec – "Honorową odznaką chrześcijańskiej pobożności", "najwdzięczniejszą modlitwę wśród modlitw", "legitymacją wiary" oraz "kompendium czyli skrótem kultu Najświętszej Maryi Panny".

Zwrócił uwagę, że ludzkie życie składa się na wzór różańca zarówno z tajemnic radosnych, bolesnych jak i światła czy chwalebny. – Poprzez odmawianie różańca w te wydarzenia wchodzimy wraz Bogiem i Najświętszą Maryją Panną dzięki czemu łatwiej nam je przeżywać w duchu wiary – przekonywał bp warszawsko–praski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 5 lipca

Niedziela, XIV Tydzień zwykły
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.
+ czytania liturgiczne (rok A, II): Za 9,9-10; Ps 145,1b-2.8-11.13-14; Rz 8,9.11-13; Mt 11,25-30
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter