6 października
czwartek
Artura, Brunona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dlaczego Bóg stał się człowiekiem?

Ocena: 5
1522

Gościem programu "Temat Dnia" w Salve TV był o. Jacek Salij OP, profesor nauk teologicznych. W rozmowie z Mateuszem Godkiem poruszył najważniejszą kwestię dla każdego chrześcijanina, czyli fakt przyjścia Boga na świat.

fot. Salve TV

– To jest wielka tajemnica, że są to święta, które bardzo głęboko potrafią przeżywać nawet ludzie prości, nawet dzieci, i to nie jest tak, że tylko na swój dziecięcy sposób. Jest w człowieku jakaś tajemnicza zdolność do rozpoznawania tego, co najważniejsze – mówił o. Salij. – Święta Bożego Narodzenia uprzytomniają nam Cud nad cuda, że Syn Boży i Bóg prawdziwy, ten, przez Którego świat został stworzony, stał się jednym z nas – dodał.

Jak tłumaczył dominikanin, "Syn Boży stał się prawdziwie człowiekiem, nie przestając być Bogiem". – Boże Narodzenie to narodzenie w ludzkiej naturze, ale Tego, Który jest narodzony przedwiecznie – podkreślił o. Salij. – Chodzi o to, że transcendenty Bóg stał się obecny pośród nas. Przyjął nasz los, w naszym głęboko skażonym grzechami świecie. Los, który skończył się aż na krzyżu. To niepojęte. (...) Bóg wszechmogący tak głęboko wszedł w naszą niedolę – zaznaczył.

– W Tajemnicy Narodzin w Betlejem odsłaniają się różne twardości ludzkiego serca – zwrócił uwagę duchowny. – Odsłania nam ona nowe horyzonty dla zrozumienia Bożej Wszechmocy, która ujawnia się przede wszystkim w miłosierdziu – podsumował o. Salij.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 października

Piątek, XXVII tydzień zwykły, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
Dał pokarm bogobojnym, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 11, 15-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter