22 czerwca
sobota
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nocna Droga Różańcowa (zapowiedź)

Ocena: 5
406

Już po raz siódmy w Warszawie odbędzie się Nocna Droga Różańcowa.

Fot. diecezja.waw.pl

Nocna Droga Różańcowa rozpocznie się Eucharystią sprawowaną 6 października o godz. 21 w sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach pod przewodnictwem bp. Piotra Jareckiego. Następnie uczestnicy wyruszą w ponad 20-kilometrową wędrówkę ulicami Warszawy, przez plac Zbawiciela i plac Trzech Krzyży. Przejdą przez Stare i Nowe Miasto, a następnie wzdłuż Wisły do ul. Gwiaździstej. Przez Lasek Bielański dojdą do Mostu Marie Curie-Skłodowskiej. Nabożeństwo zakończy się 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, Msza św. o godz. 8 rano w kaplicy Matki Bożej Pompejańskiej na Żeraniu.

Nocna Droga Różańcowa sprawowana będzie w intencji pomyślności Ojczyzny i dalszej opieki Matki Bożej nad polskim narodem, a także za rodziny, za osoby chore, cierpiące, przeżywające kryzys w małżeństwie, w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W organizację wydarzenia angażuje się m.in. Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II oraz Żołnierze Chrystusa. Objęte zostało patronatem honorowym przez kard. Kazimierza Nycza oraz bp Romualda Kamińskiego.

Nocna Droga Różańcowa odbywa się po raz siódmy. W zeszłym roku wiodła z Radzymina do kaplicy Matki Bożej Pompejańskiej na Żeraniu. W nocnej modlitwie uczestniczyło ponad 150 osób.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 czerwca

Sobota, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim,
aby was ubóstwem swoim ubogacić.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 24-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter