19 stycznia
piątek
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jezus na emigracji

Ocena: 4.6
670

Święta Rodzina nie pozostała na emigracji w Egipcie na stałe. Kto wie, może wiodłaby tam łatwiejsze życie, może bardziej dostatnie? Ale nie o to przecież chodziło.

fot. ks. Henryk Zieliński/Idziemy

Trudno o cichy zakątek w murach Bazyliki Narodzenia, pozwalający w skupieniu otworzyć się na mowę Betlejem. Miejsce stwarzające warunki do kontemplacji znalazłem kilkaset kroków dalej, w sanktuarium Matki Bożej Karmiącej. Owszem, i tu zaglądają pątnicy, zwykle na krótko, gdyż ze szkodą dla siebie ciągle trwają w pośpiechu. Tymczasem w podziemiach sanktuarium można usłyszeć mowę tamtego czasu, o co tak trudno w rozdeptywanej i hałaśliwej Bazylice Narodzenia.

 

Dom Świętej Rodziny

Mateusz Ewangelista, we fragmencie dotyczącym Mędrców ze Wschodu, co zostało zawarte w drugim rozdziale jego Ewangelii, śpieszy nam donieść, że bliżej nieznani przybysze z dalekiego, pogańskiego świata, poinformowani równie tajemniczą gwiazdą o narodzinach nowego króla żydowskiego, w końcu znaleźli dom, w którym Niemowlę przebywało. „Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z matką Jego, Maryją; upadli na twarz i złożyli Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę” (Mt 2,11).

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 2 (640), 14 stycznia 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 24 stycznia 2018 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły