20 października
piątek
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jaka modlitwa?

Ocena: 0
780

Jakiej modlitwy żąda w swoim orędziu Matka Boża Fatimska? Wskażę cztery cechy tej modlitwy

fot. ks. Henryk Zieliński/Idziemy

Wśród licznych sanktuariów i kościołów poświęconych Matce Bożej Fatimskiej sanktuarium na Krzeptówkach ma swoją specyfikę. Jawi się jako bardzo rodzime, Polakom niezmiernie bliskie. Zrodziło się bowiem jako wotum wdzięczności za uratowanie życia bardzo nam drogiego, wielkiego rodaka, św. Jana Pawła II. W 1981 r. padł on ofiarą zamachu (…). Wściekłość mocy ciemności, wyrażona w zamachu, miała miejsce w wymownym dniu 13 maja, czyli w rocznicę pierwszych objawień fatimskich. Nie udało się. A św. Jan Paweł II przypisał swoje ocalenie właśnie Matce Bożej Fatimskiej, co wyraził także na Krzeptówkach, konsekrując tę świątynię. Słynne stało się jego powiedzenie po zamachu: „Jedna ręka strzelała, a inna kierowała kulę”. (…)

Nietrudno zauważyć, że św. Jan Paweł II, wskutek zamachu tak bardzo związanego z objawieniami fatimskimi, w sposób szczególny przeżył orędzie Matki Bożej w Fatimie. Nic więc dziwnego, że z radością przybył na Krzeptówki, 7 czerwca 1997 r., by konsekrować to sanktuarium – wotum dziękczynne. Jego postawa skłania nas do tego, byśmy i my potraktowali na serio orędzie Matki Najświętszej skierowane do świata za pośrednictwem trojga pastuszków z Cova da Iria.

 

Za świat

Normalnie przychodzimy do sanktuariów, by modlić się w najróżniejszych własnych potrzebach: o zdrowie, o otrzymanie pracy, zdanie egzaminu, o siłę w cierpieniu, itd. Matka Boża Fatimska wzywa nas natomiast do modlitwy za świat, w którym cierpienie i zło „szerzy się (…) i zagraża poszczególnym osobom ludzkim, narodom i całej ludzkości” (św. Jan Paweł II, 13 maja 1982). 

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 42 (628), 15 października 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 25 października 2017 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

- Reklama -