25 maja
sobota
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Modlitwa o odkrywanie swojego życiowego powołania

Ocena: 4.4
299
Fot. Canva

Dobry Panie, Ty wiesz jak bardzo pragnę każdego dnia odkrywać swoją drogę do Ciebie. Wiem, że każdy z nas jest inny i każdy ma swoją niepowtarzalną ścieżkę, którą Ty właśnie prowadzisz.

W Tygodniu modlitw o powołania, pragnę pamiętać o przyszłych księżach i osobach zakonnych, ale jeszcze mocniej, starać się odkryć swoje życiowe powołanie. Bo przecież Ty nie powołujesz jedynie księży czy zakonników, ale każdego z nas. Bo dla Ciebie ważny jest KAŻDY człowiek, bez względu na to, jaką idzie drogą. Ty stawiasz znaki i kierunkowskazy, które mają jeden cel: nakierowanie na Twoją miłość i żywą relację z Tobą.

Przyjdź Duchu Święty i wypełnij moje serce Twoją miłością, daj mi pragnienie przebywania z Tobą na modlitwie, która będzie ożywiać mnie i tworzyć przestrzeń słuchania Twojego głosu. Nie chcę iść tam, gdzie sam sobie wymyślę. Pragnę iść za Tobą, jak owca wiernie za swoim pasterzem. Ty jesteś Dobrym Pasterzem i pragniesz dla mnie dobra. Ufam Tobie, chcę ufać zawsze. 

Ty każdego człowieka powołujesz do świętości, ale my tak często to zaproszenie odrzucamy. Pozwól mi z pokorą podjąć się tej drogi i iść za Twoim głosem. W koloratce, garniturze czy dresie. Dokądkolwiek mnie poprowadzisz.

Amen.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 maja

Sobota, VII Tydzień wielkanocny
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 10, 13-16
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter