20 października
niedziela
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Cuda Nowenny Pompejańskiej

Ocena: 4.85
1888

Karolina i Mateusz są szczęśliwymi rodzicami małego Julka. Ale zanim doświadczyli radości rodzicielskiej, wiele przeszli. Przez cały czas czuli wtedy obecność Matki Bożej Pompejańskiej.

fot. arch. rodzinne

Karolina i Mateusz przysięgali przed Bogiem miłość do końca życia w sierpniu 2014 roku. Jako 23-latkowie snuli wtedy wielkie plany: skończenie studiów, praca i oczywiście dzieci. Życie stało przed nimi otworem.

– Zaczęliśmy poważnie myśleć o dziecku, staraliśmy się o nie, ale wciąż rodzicami się nie stawaliśmy. W styczniu 2016 r. zrobiliśmy badania. Diagnoza u mojej żony była jednoznaczna: ma niepłodność pierwotną i że nigdy nie będzie miała dzieci, co wynika z choroby tarczycy. Oczywiście słyszeliśmy zewsząd: nie takie diagnozy bywają, ale Karolina coraz bardziej się załamywała – opowiada dla „Idziemy” Mateusz Maranowski, dziennikarz TVP.

Zaczęły się długie rozmowy Mateusza z Panem Bogiem. Nie brakło też buntu. – Pytałem, dlaczego to właśnie my. Musiałem przerobić na nowo mój sposób myślenia o Bogu – wspomina. – Chodziłem do grobu bł. Jerzego Popiełuszki, którym fascynowałem się jeszcze jako nastolatek. W pokoju miałem plakat księdza. Jemu też oddałem tę sprawę.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 10 (596), 5 marca 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 15 marca 2017 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka z wykształcenia i z powołania. W "Idziemy" pisze artykuły o tematyce historycznej i społecznej. Publikuje także w miesięczniku "wSieci Historii" oraz prowadzi poranne pasmo w Telewizji Republika. Wcześniej współpracowała z tygodnikiem "ABC" oraz "Frondą". Pasjonatka historii.

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 X

"Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?"

Dziś w Kościele:
niedziela XXIX tygodnia zwykłego 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Wj 17,8-13; Ps 121,1-8; 2Tm 3,14–4,2; Łk 18,1-8
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Komentarz tygodnika Idziemy

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (codziennie nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?; 10. Anioły czynią cuda; 11. Anioły chcą nam pomagać; 12. Co ucieszy Anioła?

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -