17 czerwca
poniedziałek
Laury, Marcjana, Alberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Hoser: Jezus jest jedynym źródłem zgody i pokoju

Ocena: 0
391

– Dziękujmy Bogu za Jego wielką miłość, która wszystko chce nam dać, a przede wszystkim samego siebie – zachęcał abp senior.

fot. pixabay.com

Jezus jest jedynym źródłem zgody i pokoju – podkreślił abp Henryk Hoser podczas Pasterki. W Wigilię Narodzenia Pańskiego przewodniczył on uroczystej Eucharystii w parafii św. Hieronima w Starej Miłosnej.

W homilii abp Hoser podkreślił, że Chrystus jest jedynym ratunkiem dla pogrążonego w ciemnościach zła i chaosu świata, którym rządzą trzy pożądliwości – władzy, chęci posiadania dóbr materialnych oraz chęci użycia. – Jak śpiewamy w kolędzie Karpińskiego, Ten, który jest nieskończony a więc bez granic przyjmując ludzką naturę stał się ograniczonym człowiekiem żeby być podobnym do nas, żeby być blisko nas – powiedział duchowny.

Zwrócił uwagę, że Jezus zgodził się na śmierć krzyżową, by w naszym imieniu ponieść konsekwencje grzechów. Tym samym pokazał, że jedyną siłą zmieniającą świat jest miłość – zwrócił uwagę abp Hoser, przekonując, że przyjęcie Chrystusa jako swojego Pana jest w stanie uzdrowić nie tylko człowieka, ale również życie społeczne i polityczne.

– Dziękujmy Bogu za Jego wielką miłość, która wszystko chce nam dać, a przede wszystkim samego siebie – zachęcał abp senior.

Nawiązując do rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości abp Hoser zaapelował o modlitwę w intencji Ojczyzny. – Niech tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą dla nas szansą na właściwe przygotowanie do obchodów jubileuszu, by nasza radość nie zniknęła pod grubą warstwą wzajemnych niechęci, nienawiści, oskarżeń, rodzinnych konfliktów czy wewnętrznego rozdarcia – zachęcał.

Podkreślił, że jedynym źródłem jedności jest Bóg – W ludziach nie znajdziemy ratunku. Przyjmijmy zatem dar pokoju, który przynosi nowonarodzony Jezus. Niech Boże Narodzenie nie będzie tylko efemerydą, czy sztucznymi ogniami ale niech etos tych świąt towarzyszy nam w normalnym zwykłym życiu – zaapelował abp Hoser.

– Mimo naszych wątpliwości, Bóg panuje nad historią prowadząc ją do szczęśliwego końca kiedy wszyscy będą w Nim jednym – przekonywał.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 czerwca

Poniedziałek, XI Tydzień zwykły
wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
Twoje słowo jest pochodnią dla stóp moich, Panie,
i światłem na mojej ścieżce.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 38-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter