°/° °/° °/°

Polskie podium

Ocena: 5
441

Pięknie dla polskich skoczków zakończył się niedzielny konkurs w norweskim Lillehammer. W zawodach zwyciężył Kamil Stoch. Drugi był jego reprezentacyjny kolega Maciej Kot, który jednocześnie awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Pozostali Polacy zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką: Dawid Kubacki był 12., Stefan Hula – 19., a Aleksander Zniszczoł – 22. Piotr Żyła został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon. Kibiców wzburzył brak hymnu dla zwycięzców, ale podobno w Norwegii hymnów się nie grywa.

Na początek Holendrzy

Z Ajaksem Amsterdam zmierzy się Legia Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 16 lutego w Warszawie. Rewanż zaplanowano tydzień później. Losowanie rywali odbyło się w Szwajcarskim Nyonie.

King James

LeBron James został pierwszym zawodnikiem w historii rozgrywek NBA, który w swoich występach zdobył 27 tys. punktów (27 359), 7 tys. zbiórek (7 229) oraz 7 tys. asyst (7 006). Zawodnik Cleveland Cavaliers rekord pobił dzięki świetnemu występowi w meczu z Charlotte Hornets.

Znów najlepszy

Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) po raz kolejny nie miał sobie równych w Rajdzie Barbórka. To już jego czwarte zwycięstwo w imprezie kończącej sezon sportów motorowych w Polsce. Drugi na mecie był Wojciech Chuchała (Subaru Impreza STi), a trzeci Filip Nivette (Skoda Fabia R5).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 marca

Wtorek - V Tydzień Wielkiego Postu
Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie,
nieustannie wielbiąc Ciebie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 1, 16. 18-21. 24a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)