24 kwietnia
środa
Horacego, Feliksa, Grzegorza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Myślenie się przydaje

Ocena: 0
1545

Zaczęło się od informacji, że mój były szef Włodzimierz Szaranowicz kończy pracę dziennikarza.

fot. Paweł Zienowicz Sp5uhe - Praca własna, CC BY-SA 3.0, Link

Naszła mnie z wiosną zaduma. Mocno zaskakując, bo jednak takie myśli dopadają mnie jesienią i zimą, w czasie pewnego wyhamowania. Znam jednak doskonale powód tego zamyślenia. Zaczęło się od informacji, że mój były szef Włodzimierz Szaranowicz kończy pracę dziennikarza.

Przy okazji benefisu w Polskim Komitecie Olimpijskim nie zabrakło znakomitych gości i ich wspomnień. Było ich tak wiele, że naturalną koleją rzeczy jest wydanie książki. I nie musi być to wcale biografia jednego z najlepszych dziennikarzy sportowych w Polsce. Może być to książka będąca spojrzeniem Pana Włodzimierza na świat. Bo dla mnie właśnie to w jego pracy jest wyjątkowe. Jak pięknie potrafi sięgać tam, gdzie wzrok nie sięga. Wiem, że zabrzmiało to górnolotnie. Ale taki w swoich komentarzach i wypowiedziach jest Włodzimierz Szaranowicz.

I to, jako starszy kolega, a potem dyrektor TVP Sport, próbował nam zawsze przekazywać. Prosił, by nie zamykać się na to, co nas otacza. Co otacza sport – ten większy, ale też ten mniejszy, amatorski. Uczył, by dostrzegać człowieka. I mogą mi Państwo wierzyć: to były jedne z najważniejszych lekcji w całym moim życiu. 

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 15 (704), 14 kwietniaa 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 28 kwietnia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP

 
- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -