20 października
piątek
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Polityk, przedsiębiorca, katolik

Ocena: 0
876

Chrześcijańska perspektywa w demokracji? Biznesie? Samorządzie? To jest możliwe!

fot. Monika Odrobińska/Idziemy

Podczas gdy z życia publicznego próbuje się wyrugować aksjologię i zastąpić ją technokracją czy ideologią, są jeszcze środowiska, które walczą o obecność chrześcijańskich wartości w przestrzeni publicznej. W Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbył się I Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Zgromadził przedstawicieli duchowieństwa, naukowców i świeckich.

 

KNS, czyli ryzyko

Na program festiwalu złożyły się warsztaty oraz fora dyskusyjne teologów, przedstawicieli środowisk biznesu, edukacji, prawa czy polityki. Szukali oni rozwiązań wynikających z KNS, które mogłyby zostać wcielone w życie.

– To ważne, żeby chrześcijanie, którzy zajmują się polityką czy gospodarką, mieli chrześcijańską perspektywę spojrzenia na sprawy społeczne – powiedział przewodniczący episkopatu abp Stanisław Gądecki w przesłaniu do uczestników festiwalu. – Katolicka nauka społeczna jest młodą nauką. Cieszę się, że powstał festiwal ją promujący i że będzie kontynuowany.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 42 (628), 15 października 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 25 października 2017 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

- Reklama -