Od 1 września do 10 października studenci warszawskich uczelni – zarówno publicznych, jak i prywatnych – mogą ubiegać się o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Nauka, sztuka, sport i wolontariat – to obszary, w których sukcesy są premiowane stypendiami. Poza pasją i aktywnością w co najmniej jednej z wymienionych dziedzin studenci muszą spełniać kryteria formalne, czyli: uzyskać dobre wyniki w nauce (średnia ocen na zakończenie roku szkolno-akademickiego nie może być niższa niż 3,5), a miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie może miesięcznie przekraczać 2500 zł netto.
Stypendia są przyznawane studentom na dziewięć miesięcy roku akademickiego. Kwota stypendium wynosi od 500 do nawet 1500 zł miesięcznie.
Stypendia przyznawane są na zasadzie konkursu, w którym największe szanse mają ci, którzy najlepiej udokumentują zakres swoich osiągnięć. Dlatego nie warto odkładać uzupełniania wniosków na ostatnią chwilę.
Stypendia to nie tylko finansowe wsparcie umożliwiające rozwój pasji. Centrum Myśli Jana Pawła II, jako operator stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, od lat prowadzi autorski Program Stypendialny, z którego mogą skorzystać stypendyści.
Program pozwala wziąć udział w warsztatach, nawiązać relacje i współpracę oraz zrealizować własne projekty adresowane do różnych grup mieszkańców Warszawy
– mówi Bartłomiej Miąsko z Działu Stypendialno-Edukacyjnego Centrum Mysli Jana Pawła II.
Udział w programie stypendialnym, oprócz większej swobody finansowej, daje mi też wsparcie merytoryczne m.in. z zakresu realizacji własnych projektów
– mówi Gosia, studentka medycyny.
Nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy dla studentów prowadzony będzie w od 1 września do 10 października. Rekrutacja do Programu Stypendialnego dla uczniów zakończyła się 31 lipca. Formularz wniosku należy wypełnić przez internet.
Wszystkie potrzebne informacje na temat zasad rekrutacji oraz programu stypendialnego można znaleźć na stronie stypendiajp2.pl. Partnerem kampanii promocyjnej są Koleje Mazowieckie.
Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, której zadaniem jest stawianie pytań o kondycję etyczną człowieka w odniesieniu do uniwersalnych wartości: dobra, prawdy i piękna, a także wolności, solidarności i dialogu. Centrum działa w obszarze kultury, nauki, edukacji oraz budowania zaangażowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. W działaniach programowych Centrum Myśli Jana Pawła II korzysta z intelektualnego, duchowego i kulturowego dziedzictwa Karola Wojtyły – Jana Pawła II, wskazując na jego uniwersalny wymiar. Od 2005 r. Centrum Myśli Jana Pawła II jest operatorem stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.