30 września
piątek
Wery, Honoriusza, Hieronima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kto da więcej?

Ocena: 0
651

Dzieci wbrew różnym opiniom chcą lubić szkołę

„Zupełnie nie wiem, moja kochana, jak to teraz będzie! Co tym dzieciakom mówić, w jakim świetle im to przedstawiać?! Przecież oni poszaleli tam u góry, tyle tego, kto to ma czytać?! A te dyrektorki! A ta nowa od matematyki, przecież groza jakaś!”.

Tak, tak: rok szkolny się zaczął i to nie byle jaki. Rok reformy! W najbliższą przyszłość patrzę z niepokojem: jakie będą te tygodnie i pewnie miesiące rozpoczynającego się właśnie nowego roku. Ale to nie reforma wzbudza mój niepokój – jako niegdyś uczennica potem mama uczniów i teraz ich babcia przeżyłam już niejedną i nie będę nikomu wmawiać, że to wszystko pestka. Ale jednak widać gołym okiem, że to nie reforma lub jej brak są tym, co dziecku w wieku szkolnym szkodzi najbardziej.

Toteż przedmiotem mojej troski są dzieci, starsze i młodsze, którym nie tyle reforma zaszkodzi, co raczej rodzice, babcie z dziadkami i inni krewni, swoim niepohamowanym narzekaniem, gadaniem, najczęściej pozbawionym argumentów omawianiem i wręcz międleniem tematu, a wreszcie niekontrolowaną licytacją, u kogo jest najgorzej. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz i publicystka, współautorka m.in. "Poradnika dla dziennikarzy i wydawców gazet lokalnych" oraz " Podstaw warsztatu dziennikarskiego", prowadzi zajęcia na Wydziale Dziennikarstwa UW, współtwórca i była, wieloletnia sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy".

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 września

Piątek, XXVI tydzień zwykły, wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
Ty bowiem stworzyłeś moje wnętrze *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 10, 13-16
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter