25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Już 4247 rodzin w Syrii otrzymuje pomoc z Polski

Ocena: 0
1242

Ponad 13 tys. darczyńców wspiera syryjskie rodziny w ramach projektu "Rodzina Rodzinie" - wynika z czerwcowych statystyk Caritas Polska. Wsparciem objętych jest już 4247 rodzin w Syrii, a zadeklarowana do końca 2017 r. wartość programu wynosi blisko 21 mln zł.

fot. Materiały Caritas Polska

Według czerwcowych statystyk, projekt Caritas Polska "Rodzina Rodzinie" obejmuje opieką 4247 rodzin w Syrii, którym pomoc zadeklarowało już 13 191 darczyńców. Zgodnie z danymi z dn. 28 czerwca br., kwota przekazana dotąd do beneficjentów, to 5 668 260,38 zł, a wartość całego programu - zgodnie z deklaracjami darczyńców do końca 2017 r. - wynosi 20 795 032,44 zł.

Wśród beneficjentów znajdują się nie tylko rodziny i osoby prywatne, ale też m.in. biskupi, księża, zgromadzenia zakonne, szkoły, fundacje i firmy. Pomoc napływa także od darczyńców z Niemiec, Holandii, Belgii, USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanady oraz Francji.

Stworzony przez Caritas Polska projekt "Rodzina Rodzinie" służy niesieniu pomocy rodzinom pozostającym w Syrii. Można się w niego włączyć poprzez jednorazową wpłatę, deklarację częściowej pomocy rodzinie przez sześć miesięcy lub przyjęcie tzw. patronatu nad konkretną rodziną i zatroszczenie się o jej potrzeby przez pół roku. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie: rodzinarodzinie.caritas.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

Wtorek, XII Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 7, 6. 12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter