30 maja
czwartek
Ferdynanda, Karola, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Blaski i cienie zapłodnienia in vitro - okiem biotechnologa" - wykład on-line z cyklu Bioethic Lab

Ocena: 0
680

Co powinna wiedzieć każda para, która przymierza się do poczęcia swojego upragnionego dziecka metodą zapłodnienia pozaustrojowego? Czego nie powiedzą pracownicy klinik in vitro? Dlaczego rządy niektórych krajów w ostatnich latach znacząco zredukowały liczbę tych procedur, uznając, że jest to procedura niebezpieczna dla kobiet i poczętych tą metodą dzieci? M.in. na te pytania odpowie już dziś dr n. med. Monika Zazula, biolog molekularny i bioetyk w czasie trzeciego wykładu z cyklu Bioethics Lab organizowanego przez Interdyscyplinarną Akademię Bioetyki.

Zapłodnienie in vitro większości osób kojarzy się bardzo pozytywnie. Jednak ta procedura ma swoją drugą, ciemną stronę, o której warto mówić. Długofalowe konsekwencje zapłodnienia in vitro u osób, które zostały poczęte tą metodą mogą pojawiać się nie tylko w życiu prenatalnym i dzieciństwie, ale mogą dotyczyć także wieku nastoletniego czy dorosłości.

Wykład „Blaski i cienie zapłodnienia in vitro – okiem biotechnologa” będzie dostępny od wtorku 23 listopada od godz. 17.30, a we czwartek 25 listopada o godz. 17.30 zaplanowana jest sesja Q&A, w czasie której ekspert będzie na żywo odpowiadała na nadesłane pytania. Oba wydarzenia zostaną udostępnione w serwisie YouTube na kanale Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki. Wystarczy się zapisać korzystając z formularza dostępnego na stronie www.akademiabioetyki.pl.

Dr n. med. Monika Zazula jest biologiem molekularnym i bioetykiem. Specjalizuje się w biologii komórki, genetyce i patologii molekularnej. Jest nauczycielem akademickim (studia medyczne i bioetyczne), członkiem zespołu ekspertów bioetycznych Komisji Europejskiej, recenzentem i audytorem. Prowadziła liczne szkolenia specjalizacyjne dla lekarzy i diagnostów laboratoryjnych. Popularyzator nauki i autor wielu publikacji naukowych.

Bioethics Lab to nowatorski dwuletni cykl spotkań kierowany głównie do międzynarodowej społeczności bioetyków i naukowców z różnych dziedzin oparty o interdyscyplinarne wykłady wybitnych ekspertów. Dostęp do dyskusji i wykładów jest bezpłatny, otwarty dla wszystkich zainteresowanych, w tym studentów.

Bioethics Lab to jeden z projektów w ramach powstałej w Krakowie Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki, której celem jest popularyzacja nauki, rozwój bioetyki i edukacji bioetycznej w Polsce, a także promocja wiedzy i badań naukowych w zakresie nauk przyrodniczych i medycznych, które są nieodłącznie związane z licznymi, wciąż nowymi dylematami natury etycznej.

Interdyscyplinarna Akademia Bioetyki została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Szczegóły na www.akademiabioetyki.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 maja

Czwartek, VIII Tydzień wielkanocny
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 14, 12-16. 22-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter