25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rekonstrukcja rządu po Święcie Trzech Króli

Ocena: 0
2345

Proces zmian w rządzie rozpocznie się po święcie Trzech Króli; jak długo potrwa, to będzie zależało oczywiście od premiera Mateusza Morawieckiego, ale też od ustaleń na poziomie politycznym – powiedział we wtorek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

fot. Michał Ziółkowski/Idziemy

– Ten proces rozpocznie się po święcie Trzech Króli. Jak długo on potrwa, to będzie zależało oczywiście od samego premiera Morawieckiego, ale też od ustaleń na poziomie politycznym. Trzeba pamiętać, że rząd to jest emanacja większości parlamentarnej, którą jest PiS, w związku z tym konsultacje polityczne są absolutnie czymś naturalnym – powiedział Dworczyk w TVN24.

Pytany, czy będzie to "głęboka czy płytka rekonstrukcja", powiedział, że to jest pytanie do premiera i do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. – To jest pewien konsensus, czy wypracowany model pomiędzy prezesem Rady Ministrów a szefem największej partii. Zaczekajmy jeszcze kilka dni – powiedział.

Dworczyk był pytany również o to, na ile prawdopodobna jest dymisja szefa MON Antoniego Macierewicza i zamiana: szef MSWiA Mariusz Błaszczak na szefa resortu obrony, a Antoni Macierewicz na marszałka lub wicemarszałka Sejmu. Szef KPRM odparł, że tego typu spekulacje obecnie nie mają sensu.

– Pozwólmy ogłosić te wszystkie informacje prezesowi Rady Ministrów. Antoni Macierewicz jest doskonałym ministrem. Reformuje polskie siły zbrojne, ma już bardzo wiele sukcesów w tej kwestii (...). Za chwilę zostanie ogłoszona informacja na temat zakupu okrętów podwodnych dla polskich sił zbrojnych; jest realizowany zakup systemu artylerii Homar i szereg innych rzeczy się w tej chwili dzieje – mówił.

Premier Mateusz Morawiecki wcześniej już zapowiadał, że po święcie Trzech Króli, w krótkim terminie po tej dacie, będzie można poznać wszystkie możliwe zmiany w ramach Rady Ministrów.

– Trzech Króli – i potem jest czas na rekonstrukcję. Na pewno wraz z kierownictwem politycznym będziemy rozmawiać; oczywiście z panem prezydentem w najbliższych myślę paru tygodniach po to, żeby rzeczywiście ten temat zamknąć i bardzo ostro ruszyć do roboty w wielu obszarach – powiedział Morawiecki w poniedziałek w TVP Info. Nie chciał zdradzać szczegółów dotyczących możliwych zmian. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter