19 grudnia
środa
Gabrieli, Dariusza, Eleonory
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Posłowie chcą potępienia rewolucji bolszewickiej

Ocena: 0
161

"Zrodzona ze zbrodniczej ideologii komunizmu, podsycana antyhumanitarnymi i antychrześcijańskimi hasłami, odcisnęła swoje okrutne piętno na życiu wielu pokoleń" - napisano w projekcie uchwały w sprawie potępienia ideologii i skutków rewolucji bolszewickiej, którą zajmowała się niedawno sejmowa komisja kultury i środków przekazu. Posłowie chcą jej uchwalenia na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

fot. pixabay.pl

Pod projektem podpisali się głównie posłowie klubu Kukiz`15 oraz zbliżeni do niego parlamentarzyści niezrzeszeni. Dokument poparli m.in. wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, poseł Tomasz Rzymkowski, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej poseł Adam Andruszkiewicz, czy wykluczony z klubu PiS poseł Łukasz Rzepecki.

W projekcie uchwały jej autorzy przypominają, że w tym roku mija 100 lat od wybuchu w Rosji w listopadzie 1917 roku rewolucji bolszewickiej, która "zmieniła oblicze tego państwa, a później znacznej części świata, zaś jej tragiczne skutki społeczne i ekonomiczne odczuwane są w wielu krajach i w samej Rosji do dzisiaj".

"Każda rewolucja dokonywana drogą krwawego zamachu stanu niesie za sobą zniszczenie i śmierć. Lewackie rewolty, chociaż często przykrywane pięknymi i górnolotnymi hasłami, zawsze prowadzą do terroru i zbrodni oraz wyrządzają krzywdę poszczególnym ludziom i całym społeczeństwom"

Ostrze agresji rewolucji bolszewickiej wymierzone było przeciwko podstawowym wartościom człowieczeństwa i tradycjom cywilizacji europejskiej. Zrodzona ze zbrodniczej ideologii komunizmu, podsycana antyhumanitarnymi i antychrześcijańskimi hasłami, odcisnęła swoje okrutne piętno na życiu wielu pokoleń".

Projekt podkreśla, że jedną z największych ofiar rewolucji bolszewickiej stała się Polska. To dzięki męstwu polskich żołnierzy w 1920 r. udało się zatrzymać postęp rewolucji w Europie.

"Gdy jednak w 1939 r. komuniści sprzymierzyli się z narodowymi socjalistami, hekatomby nie udało się już powstrzymać, tym bardziej że wiele państw cywilizowanego świata jeszcze przez kolejne lata obojętnie przyjmowało demagogię Niemców, a z aplauzem obłudną propagandę Sowietów"

Po 1945 r. nastąpił import rewolucji komunistycznej do wielu krajów w Europie i na świecie, do milionów rosyjskich ofiar rewolucji dołączyły setki milionów jej ofiar na całym świecie, a przerażające skutki komunistycznych eksperymentów ekonomicznych zrujnowały gospodarki kilkudziesięciu państw świata - podkreślono w projekcie uchwały.

Projekt zawiera zatem apel, aby Sejm RP potępił ideologię, która doprowadziła do tragedii milionów ludzi oraz by oddał hołd wszystkim ofiarom bolszewickiej rewolucji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -