14 czerwca
piątek
Bazylego, Elwiry, Michala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Morawiecki: Rozmawialiśmy z prezydentem Zełenskim o tragicznych mordach na Wołyniu

Ocena: 0
709

Rozmawialiśmy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim o tragicznych mordach na Wołyniu i o tym, w jaki sposób powinniśmy dochodzić prawdy, otrzymać zgodę na ekshumacje; bardzo mocno o to zabiegamy - mówił w środę premier Mateusz Morawiecki.

 

fot. PAP/Rafał Guz

Prezydent Ukrainy składa w środę oficjalną wizytę w Polsce. Wołodymyr Zełenski przed południem spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, a następnie w KPRM - z premierem Mateuszem Morawieckim. Szef rządu podkreślił po spotkaniu z prezydentem Ukrainy w KPRM, że Polska i Ukraina miały "trudną historię".

Dziś jest szansa na to, aby tę historię pisać na nowo i oprzeć ją na prawdzie. O tym również rozmawialiśmy z panem prezydentem Zełenskim, dzisiaj tutaj u mnie w Kancelarii. O tragicznych mordach na Wołyniu i o tym, w jaki sposób powinniśmy dochodzić prawdy, otrzymać zgodę na ekshumację. Bardzo mocno o to zabiegamy

- oświadczył premier Morawiecki. 

Prezydent Zełenski i premier Morawiecki podpisali list intencyjny ws współpracy w zakresie dostaw sprzętu obronnego, w szczególności KTO Rosomak.

Rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim dotyczyły także kwestii ukraińskiego zboża w Polsce - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki. "Zaproponowaliśmy sobie na wzajem pewne rozwiązanie" w tej sprawie, które ma być szybko wdrożone - podkreślił.

Szef polskiego rządu na konferencji prasowej po spotkaniu z Zełenskim poinformował, że rozmowy dotyczyły również kwestii ukraińskiego zboża, które trafiło do Polski.

Nie ominęliśmy dzisiaj trudnego dla Polaków tematu, zupełnie nie związanego z tą walką bardzo dramatyczną i bohaterską, mianowicie z problemami, które mamy na rynku polskim z ukraińskim zbożem, z ukraińskimi towarami rolnymi

- przekazał Mateusz Morawiecki.

Zaproponowaliśmy sobie nawzajem pewne rozwiązanie, które szybko muszą być wdrożone, ponieważ jest dzisiaj też ewidentne, że te problemy sprawiają nam dzisiaj bardzo potężny ból głowy

 - dodał premier.

Szef rządu oświadczył ponadto, że dowodem na polsko-ukraińską współpracę jest otwarcie nowego kolejowego przejścia granicznego między Rawą Ruską a Hrebennem.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 czerwca

Czwartek, X Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Brata Alberta 8-16 VINajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter