18 sierpnia
niedziela
Ilony, Bronislawa, Heleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Aleksandra Dulkiewicz przejęła obowiązki prezydenta Gdańska

Ocena: 0
236

Aleksandra Dulkiewicz została osobą pełniącą obowiązki prezydenta Gdańska. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich przekazał jej w czwartek pełnomocnictwo do pełnienia funkcji prezydenta Gdańska do momentu wyboru nowego prezydenta miasta.

fot. PAP/Adam Warżawa

– W imieniu premiera Mateusza Morawieckiego przekazuję pani z dniem dzisiejszym pełnomocnictwo do pełnienia funkcji prezydenta Gdańska. Przykro mi, że dzieje się to w tak smutnych okolicznościach – powiedział wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Wojewoda życzył Aleksandrze Dulkiewicz, "by dalej realizowała program prezydenta (Pawła Adamowicza–PAP)".

– Ze swojej strony deklaruję wsparcie w pani działaniach, może pani na mnie liczyć – mówił wojewoda.

– Bardzo dziękuję panie wojewodo za te słowa i nominację. Dziękuję, że to właśnie ja zostałam wskazana do pełnienia tej funkcji. Mam nadzieję, że ta decyzja przyczyni się do zasypywania podziałów między nami – mówiła Dulkiewicz.

W niedzielę wieczorem prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w centrum miasta przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł.

Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat. W samorządzie gdańskim zasiadał od początku jego powstania, tj. od 1990 r.; w latach 1994-98 był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 sierpniaNajczęściej czytane artykułyZAPRASZAMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -