24 września
sobota
Gerarda, Ruperta, Tomiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prezydent Duda: Moim najważniejszym celem jest podniesienie poziomu życia Polaków

Ocena: 2.55
944

Najważniejszym celem mojej prezydentury jest podniesienie poziomu życia Polaków - oświadczył Andrzej Duda na sobotniej konwencji. Prezydent wskazywał na konieczność kontynuowania zmian m.in. w wymiarze sprawiedliwości i służbie zdrowia. Zaapelował też o prowadzenie „kampanii wyborczej z klasą”.

fot. PAP/Rafał Guz

W sobotę w warszawskiej Hali Expo XXI odbyła się konwencja inaugurująca kampanię prezydencką ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy.

Prezydent podziękował prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, byłej premier Beacie Szydło i obecnemu szefowi rządu Mateuszowi Morawieckiemu za wygłoszone chwilę wcześniej oceny jego dotychczasowej służby jako prezydenta. „Wzruszyły mnie zwłaszcza słowa pana premiera Jarosława Kaczyńskiego, kiedy mówił o służbie dla Polski przy boku jego śp. brata prezydenta Lecha Kaczyńskiego” - mówił.

Przypomniały mi się tamte moje słowa sprzed pięciu lat, kiedy stojąc przed państwem i oświadczając wtedy, że będę ubiegał się o urząd prezydenta RP, wspominałem te niezwykłe chwile, kiedy uczyłem się co to znaczy służyć Rzeczypospolitej przy boku prezydenta Lecha Kaczyńskiego. O naszym ostatnim spotkaniu, kiedy mówił, że kiedyś na nas spocznie obowiązek prowadzenia dalej polskich spraw

- wspominał Duda i podziękował również za wsparcie i głosy, dzięki którym – jak mówił – ostatnie pięć lat mógł „współuczestniczyć na tym niezwykłym urzędzie, jakim jest urząd prezydenta RP, w prowadzeniu Polskich spraw”.

Chcę podziękować wszystkim naszym rodakom, którzy przychodzili i przychodzą na spotkania ze mną, kiedy podróżuję po całym kraju. Staram się odwiedzić wszystkie jego zakątki i każdą miejscowość, by spotkać się z ludźmi. Bo to jest główny cel, by być z moimi rodakami

- podkreślił Andrzej Duda i dodał, że ważne jest dla niego, aby Polacy „mogli spotkać się z prezydentem u siebie, żeby mieli to poczucie, że prezydent jest przy nich blisko, tam, gdzie mieszkają, gdzie żyją, gdzie toczy się ich życie, gdzie realizują się na co dzień ich ważne sprawy”.

Prezydent mówił, że najważniejsza jest dla niego dbałość o polskie społeczeństwo.

Bardzo często mówię w trakcie moich spotkań, że najważniejszym celem mojej prezydentury, ale także najważniejszym celem obozu rządzącego jest to, żeby podniósł się poziom życia Polaków, żeby Polakom żyło się lepiej

- powiedział prezydent i dodał, że nie chodzi tylko o wymiar czysto materialny, ale także o bezpieczeństwo i „poczucie spokoju, normalnego, codziennego życia”.

Andrzej Duda podkreślił, że zależy mu, aby zwykła polska rodzina miała spokój i poczucie bezpieczeństwa – tego codziennego na ulicy, związanego z dobrze funkcjonująca policją, ale też poczucia bezpieczeństwa w szerszym znaczeniu: „że, nikt nas nie napadnie, nie zabierze nam wolności”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 września

Sobota, XXV tydzień zwykły
Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył,
a na życie rzucił światło przez Ewangelię.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 9, 43b-45
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter