19 kwietnia
poniedziałek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 4 kwietnia

Ocena: 0
697

W tygodniku Idziemy na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o. Narcyz Klimas OFM z Jerozolimy opowiada o najnowszych ustaleniach dotyczących grobu Chrystusa. Ks. prof. Józef Naumowicz tłumaczy, skąd wzięły się rozbieżności w dacie obchodów Wielkanocy w prawosławiu i katolicyzmie. Szczególnej uwadze czytelników polecamy wstępniak red. nacz. ks. Henryka Zielińskiego, a w nim refleksja nad podobieństwem naszych doświadczeń do tych, które stały się udziałem apostołów, kiedy Jezus spoczywał w grobie. Z kolei o. Dariusz Kowalczyk SJ zachęca, by w trudnych czasach pokrzepiać się słowami Chrystusa Zmartwychwstałego. W tym wydaniu odnajdziemy także barwną sylwetkę twórcy zespołu Kombi, kreśloną przez Irenę Świerdzewską, oraz przybliżenie specyfiki rekolekcji kapłańskich Oddanie 33. Do udziału w tym ważnym wydarzeniu zachęcają obok tygodnika "Idziemy" bp Andrzej Przybylski i o. Wojciech Surówka OP w rozmowie z Radosławem Molendą. Owocnej lektury!

Grafika: idziemy.pl

Tygodnik Idziemy na 4 kwietnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: egazety.pl oraz eprasa.pl/news/idziemy.

W tym numerze szczególnie warto przeczytać:

Autentyczny Grób Pański – Najnowsze ustalenia dotyczące Grobu Chrystusa i związane z tym przeżycia – opowiada o Narcyz Klimas OFM z Jerozolimy w rozmowie z Iwoną Flisikowską.

Szansa na wspólną Wielkanoc – Skąd wzięły się rozbieżności w dacie obchodów Wielkanocy w prawosławiu i w katolicyzmie? I jaka jest szansa, że znowu będziemy świętować wspólnie? – tłumaczy ks. prof. Józef Naumowicz.

Słodkiego, miłego życia – Muzyka zespołu Kombi towarzyszy nam od 45 lat. – barwną sylwetkę jego twórcy przedstawia Irena Świerdzewska.

Blaski i cienie monarchii – Aż w 44 krajach na świecie wciąż panują monarchowie. Ile w tym pożytków, a ile kłopotów? – ujawnia Piotr Kościński.

Nie zaprzepaścić okazji – Patrząc zza Atlantyku, zastanawiam się, kiedy nasze elity w końcu zaczną myśleć w kategoriach interesu narodowego. Bo mrzonką jest mniemanie, że ktoś na Zachodzie gotów jest przelewać krew za Warszawę, Kijów czy Wilno – pisze prof. Kazimierz Dadak.

W służbie prawdy – O najważniejszych prawdach naszej wiary i o zadaniach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – mówi ks. prof. Mirosław Kalinowski w wywiadzie Ireny Świerdzewskiej.

Optymizm pustego grobu – W trudnych czasach warto pokrzepić się słowami Chrystusa Zmartwychwstałego – zachęca o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Znak i warunek – Tamta Pascha, kiedy Jezus spoczywał w grobie, była chyba najtrudniejszą w historii Kościoła. W czym nasze doświadczenie jest podobne do tego, co przeżywali apostołowie? – pokazuje ks. Henryk Zieliński.

Po co nam relikwie? – Skąd wziął się kult relikwii i jak uniknąć traktowania ich w sposób magiczny? – wyjaśnia ks. prof. Marek Tatar w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Tam Go spotkacie – Duchowość i działalność Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea – opisuje Sylwia Uryga.

Nie zmarnujmy tej szansy – Jak przeżyć kolejną Wielkanoc w pandemii? – dzieli się  Krzysztof Ziemiec.

Niszczenie dobrych obyczajów – Do zupełnej rezygnacji z wulgaryzmów w odpowiedzi na ich rozlewanie się w życiu publicznym – zachęca Jacek Karnowski.

Feministki czy apostołki? – Rosnące znaczenie kobiet w Kościele – komentuje Anna Meetschen.

Blask wiecznego światła – List papieża Franciszka na 700-lecie urodzin Dantego – komentuje ks. Waldemar Turek.

Kapłańskie Oddanie 33 – Do udziału w specjalnym wydaniu rekolekcji dla kapłanów zachęcają prowadzący je bp Andrzej Przybylski i o. Wojciech Surówka OP w rozmowie z Radosławem Molendą.

Niekochana miłość – Jak koncept „pedofilii w Kościele” służy za wehikuł antykatolickiej nagonki? – wskazuje Marek Jurek.

Czytaj także: Tygodnik Idziemy na 28 marca

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 kwietnia

Poniedziałek, III Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6, 22-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter