28 listopada
niedziela
Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 31 października

Ocena: 4.8
741

Tygodnik Idziemy na 31 października ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Prawda o czyśćcu – Jak możemy pomagać duszom w opuszczeniu czyśćca? – opowiada ks. dr Tomasz Nowaczek, prowincjał Zgromadzenia Księży Marianów, w  rozmowie z  Ireną Świerdzewską.

Oswoić śmierć –  Każde odejście osoby nam bliskiej jest stratą. Jak sobie z nią radzić? Czy można się na to przygotować? – pisze Radosław Molenda.

Cmentarz miejscem modlitwy – Jaki duchowy sens ma uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych? – zdradza ks. Marek Tatar, prodziekan Wydziału Teologicznego i kierownik katedry Mistyki Chrześcijańskiej na UKSW, w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Szczególna wspólnota – Stawanie nad grobami przodków i krewnych to powrót do  korzeni, do naszych tradycji rodzinnych i narodowych,  a cmentarze są często ostatnimi miejscami, gdzie chociaż raz do roku spotka się bliższa i dalsza rodzina, gdzie dokonuje się jakiś symboliczny powrót do wspólnoty – pisze w swoim felietonie ks. Henryk Zieliński.

Patron wygnańców – Piąte nowe zawołanie w Litanii do świętego Józefa brzmi: Patronie wygnańców. W jakim sensie i dlaczego możemy określić Go tym mianem? –analizuje ks. Jacek Stefański.

Prymicje wśród „Królów-Duchów” – 75 lat temu Karol Wojtyła odprawił swoje pierwsze Msze święte. W Dzień Zaduszny w Katedrze Wawelskiej zebrało się niewiele osób – wydarzenie opisuje Ignacy Masny.

Polacy na Campo Teutonico – Jedno z najmniej znanych, ale za to najbardziej urokliwych miejsc w Watykanie, położone tuż obok bazyliki św. Piotra – cmentarz Campo Santo Teutonico – opisuje ks. Waldemar Turek.

Rozbuchane elity – Amerykańska elita od początku traktowała prezydenta Trumpa jako intruza. Unijni potentaci mogą sobie pozwolić na przekraczanie uprawnień, ponieważ w sukurs idzie im rodzimy establishment – zauważa Kazimierz Dadak.

Warszawa kontra Bruksela  –  Wszystko, co dzieje się na plenarnych posiedzeniach Parlamentu Europejskiego, należy widzieć przede wszystkim w kategoriach teatru, w którym role są rozdane nawet wcześniej i bardziej niewzruszalnie niż w parlamencie krajowym –pisze Łukasz Warzecha.

Walka na śmierć i  życie  – Mniej aborcji. Jednocześnie mało urodzeń i spadająca długość życia. Tak wygląda hiszpańska demografia w dobie Covid-19. Prawo do aborcji stało się przedmiotem walki politycznej – analizuje Marcin Zatyka.

Zapowiedź Tygodnika Idziemy nr 44/2021:

 

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 24 października.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 28 listopada

Niedziela, I Tydzień Adwentu
«Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie».
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 21,25-28.34-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Spojrzenie w niebo (komentarz "Idziemy")

+ Odpust dla zmarłych przez cały listopadNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter