19 lutego
wtorek
Arnolda, Konrada, Marcelego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Budować komunię

Ocena: 2.45
1822

Dobry wybór źródeł informacji jest znakiem odpowiedzialności i dojrzałości.

fot. Pixabay, CC0

Dla chrześcijanina wiadomości o Kościele są jak informacje o jego własnej – nadprzyrodzonej – rodzinie. Często będą okazją, aby podziękować Bogu za dary, którymi nieustannie wzbogaca swój Lud; czasami – wezwaniem do zadośćuczynienia za rany, którymi ludzkie słabości i ograniczenia naruszają Mistyczne Ciało Chrystusa.

Dziś internet oferuje nam szeroki wachlarz religijnych portali informacyjnych, o zróżnicowanej wrażliwości i podejściu. Niektórzy starają się informować w sposób profesjonalny. Niestety, są i tacy, którzy traktują wiadomości o Kościele i o jego członkach w sposób daleko odbiegający od przykazania miłości. Krytykują ludzi i instytucje, zmieniają kontekst słów papieża, dokonują jednostronnej interpretacji, podają fakty, które nie zostały zweryfikowane, lub bezlitośnie obnażają rany innych ludzi.

„Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę” (1Kor 6–7,12). Każdy może śledzić te kanały, które go interesują. Jednak nie może tracić z oczu faktu, że podobnie jak w wielu innych dziedzinach, nie wszystkie źródła informacji są neutralne.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 5 (694), 3 lutego 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 17 lutego 2019 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest duchownym Prałatury Opus Dei w WarszawieNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -