21 czerwca
piątek
Alicji, Alojzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

XII Zjazd Dużych Rodzin

Ocena: 0
617

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” i Miasto Tomaszów Mazowiecki organizują XII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin.

Fot. zjazd.3plus.pl

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2024 roku do Tomaszowa Mazowieckiego zostały zaproszone rodziny z całej Polski. W sumie około 700 osób będzie uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Hasło Zjazdu – „Miłość, szczęście, bezpieczeństwo - Rodzina To ma" – ma podkreślać, że w rodzinie można odnaleźć najważniejsze wartości i zaspokoić najbardziej podstawowe potrzeby niezbędne do rozwoju i zapewnienia dobrostanu zarówno dzieciom jak i dorosłym. W sensie dosłownym chcemy przekazać, że w zasadzie jedynym koniecznym i wystarczającym środowiskiem jakiego człowiek potrzebuje jest rodzina. Z drugiej strony funkcjonowanie w dużych rodzinach uczy budowania relacji, daje możliwość pomagania innym i stwarza poczucie bezpieczeństwa. Zapewnienie odpowiednich warunków do zakładania i rozwoju dużych rodzin bezpośrednio przyczyni się do kreowania twórczego i szczęśliwego społeczeństwa.

W naszym przekazie chcielibyśmy również zauważyć, że rodzina jest wciąż na szczycie najważniejszych wartości wskazywanych przez młodzież, a to oznacza, że klimat życzliwości, wsparcia, miłości jaki tworzy nie stracił na atrakcyjności. Wreszcie chcielibyśmy po raz kolejny zwrócić uwagę, że rodzina jako tzw. podstawowa komórka społeczna jest przede wszystkim twórcza i synergia atmosfery poszczególnych rodzin ma moc kształtowania właściwych postaw społecznych. Fałszywe z gruntu jest zatem postrzeganie dużych rodzin jako niewydolnych, obciążających społeczeństwo, a co za tym idzie wymagających tworzenia dla nich specjalnych programów pomocowych. Niestety taki obraz, wspierany jednostkowymi przykładami rodzin, które rzeczywiście wymagają wparcia, pokutuje w przestrzeni publicznej, ze szkodą dla rodzin i społeczeństwa. To z kolei budzi lęk w młodym pokoleniu przed zakładaniem rodziny. Konsekwencją tego jest pogłębiający się kryzys demograficzny, na który jedyną odpowiedzią jest promowanie rodzin z trójką lub więcej dzieci.

Zjazd Dużych Rodzin to ogólnopolskie, trzydniowe spotkanie, na które zaproszone są właśnie rodziny z co najmniej trójką dzieci. W 2024 roku organizatorami są: Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz Miasto Tomaszów Mazowiecki. Rodziny przybywające na Zjazd będą miały możliwość uczestniczenia w wielu interesujących zajęciach. Celem Zjazdu jest integracja rodzin wielodzietnych, wspieranie działań w obszarze polityki rodzinnej i pokazywanie prawdziwego, pozytywnego obrazu Dużej Rodziny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 czerwca

Piątek, XI Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter