25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zdrowa i chora duchowość, czyli w jakiego Boga nie wierzą ateiści

Ocena: 3.75
830

Wykład „Zdrowa i chora duchowość, czyli w jakiego Boga nie wierzą ateiści” o. dr. Wita Chlondowskiego OFM będzie spotkaniem inauguracyjnym Fundacji Fala Życia.

Fot. Facebook

Wydarzenie zaplanowano na najbliższy czwartek w krakowskiej kawiarni Pola Dialog.

Fundacja Fala Życia, której jednym z celów jest promocja zdrowia psychicznego i fizycznego poprzez zwiększanie świadomości społecznej, została zarejestrowana w 2023 roku, swoje działania rozpoczęła już w 2020 roku jako grupa nieformalna.

W Krakowie odwiedzi nas wyjątkowy gość: o. dr Wit Chlondowski, który podejmie temat istotny dla ducha, ciała i psychiki. Wykład poświęcony będzie zdrowej i chorej duchowości

– zapowiada fundacja w mediach społecznościowych.

O. dr Wit Piotr Chlondowski jest franciszkaninem, doktorem teologii dogmatycznej, duszpasterzem Wspólnoty i Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” w Cieszynie, wykładowcą WSD w Katowicach Panewnikach. Specjalizuje się w dziedzinach: pneumatologia, teologia charyzmatów i objawień prywatnych, nowe ruchy kościelne, teologia Josepha Ratzingera, ekumenizm.

Wykład „Zdrowa i chora duchowość, czyli w jakiego Boga nie wierzą ateiści” odbędzie się w kawiarni Pola Dialogu przy ul. Stradomskiej 6 w Krakowie. Spotkanie jest darmowe, ale organizatorzy zapraszają do wsparcia jego organizacji – podczas spotkania będą zbierane datki do puszki. Można też wesprzeć internetową zrzutkę: https://zrzutka.pl/yxu39x.

Fundacja Fala Życia wspiera i aktywizuje Polaków w różnych obszarach życia. Istotnym działaniem jest także wsparcie charytatywne poprzez zbieranie środków finansowych i materialnych na rzecz najbardziej potrzebujących. Od 2020 r. fundacja przeprowadziła zbiórki pieniężne na rzecz osób z niepełnosprawnością, na rehabilitację osób z zespołem Downa, na remont lokalu fundacji wspierającej samotne matki, na rzecz podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio zajmującego się wsparciem osób bezdomnych. Fundacja zorganizowała także dwukrotnie ogólnopolską kampanię społeczną z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa oraz kwesty do puszek na rzecz wsparcia stowarzyszenia zajmującego się rodzinami osób z trisomią 21.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 czerwca

Poniedziałek, XII Tydzień zwykły
Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
Jan przyszedł świadczyć o światłości,
aby przygotować Panu lud doskonały.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 1, 5-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter