21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jeszcze życie ci wyjdzie!

Ocena: 4.7
636

Dobrze się słucha świadectw ludzi, którzy doświadczyli uzdrowienia.

fot. xhz

Z zachwytu otwieramy oczy i usta. Otwierać się powinny jednak nasze serca, aby świadectwa innych wzmacniały naszą wiarę, zaufanie Bogu.

Olbrzymią wiarą wykazali się bohaterowie dzisiejszej Ewangelii. Przełożony synagogi pada do nóg Jezusa. Utrudzona kobieta, która od dwunastu lat chodzi po lekarzach i żadna terapia nie tamuje krwotoku, „słyszała o Jezusie”, więc chce chociaż dotknąć Jego płaszcza. Wiara w Jego moc została pochwalona przez Mistrza. Czy mam tyle wiary (i odwagi!), aby przychodzić do Jezusa po pomoc? Jeśli z ludzkiej perspektywy dzieje się coś strasznego, możemy przyjść na adorację Jezusa, mówiąc: „Nie odejdę, dopóki nie usłyszę Twojej odpowiedzi, nie zobaczę reakcji”. To dopiero determinacja, na którą mogą sobie pozwolić prawdziwi przyjaciele.

Z nostalgią wspominam zespół Love Story i ich debiutancki krążek „Talitha kum”. Refren piosenki to parafraza o wskrzeszeniu córki Jaira: „Talitha kum, mówię ci, dziewczynko, wstań. Ona nie umarła, lecz śpi. Jeszcze życie wyjdzie ci”. Zwrotki odsłaniają zranienia, trudy życia. Nie brakuje szczerości – aż do bólu.

Dziewczyna stała i płakała, w ręku trzymała taniego papierosa. Przekleństwa ludzi: To ta mała szmata, sprzedaje się wieczorem.
Chłopak stał przy dyskotece, miał w kieszeni prezerwatywy. Płakał, nie wiedział, jak z tym skończyć. Nie dotknął miłości, jego ojciec pije.
Krótka bluzka, mini. Mówiła, że musi, inaczej dziś nie można. Wzrok pieszych ją hańbił: Przecież bez przesady, nie trzeba od razu lądować na ulicy.
Stał gdzieś przy bloku, wzrok dziewczyn go nęcił. To nie są miłości, wołał do przechodniów, nie żyję naprawdę, umieram powoli”.

Jezus powiedział o dziewczynce: „Ona nie umarła, tylko śpi”. Wielu ludzi umiera naprawdę – decydują się pogrążać w grzechu. Jednak do wielu trzeba powiedzieć jak Jezus: „Wy wcale nie umarliście, lecz śpicie”.

Wstań – talitha kum – i idźmy razem. Ja pomogę. Ale cię potrzebuję, człowieku, twojej determinacji, wysiłku, chęci, zaufania. Jeszcze życie ci wyjdzie!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Kapłanem archidiecezji warszawskiej, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji
Warszawskiej, wikariusz parafii bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 lipca

XVI Niedziela zwykła
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Stwórz się na nowo
Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter