25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Kto pytał?" - podcast dla rodzin i tych, którzy chcą je założyć

Ocena: 5
467

Pytania zadawane głośno, a często pozostawiane bez odpowiedzi. To właśnie wokół nich koncentrować się kolejne odcinki podcastu „Kto pytał? Warto rozmawiać o rodzinie”, na które zapraszają Archidiecezja Krakowska oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Fot. youtube

Czy Bóg jest potrzebny w relacji kobieta–mężczyzna? Dlaczego Kościół sprzeciwia się antykoncepcji, aborcji czy in vitro? Ile dzieci powinien mieć katolik? To pytania, które zadaje sobie wielu. Archidiecezja Krakowska podejmuje próbę odpowiedzi na nie we współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Do rozmowy zaproszeni zostali eksperci: familolodzy, lekarze, psychoterapeuci, psycholodzy, specjaliści z zakresu planowania rodziny i regulowania płodności, a także małżonkowie.

Rozmowy moderować będą dr Magdalena Dej, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego oraz ks. dr Paweł Gałuszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, duszpasterz kobiet Archidiecezji Krakowskiej, prezes Fundacji Towarzyszenia Rodzinie im. prof. Stanisława Grygiela oraz wykładowca akademicki.

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 14.10 na kanale Spotify Archidiecezji Krakowskiej oraz w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 6.00 na You Tube Archidiecezji Krakowskiej udostępniane będą kolejne odcinki – odpowiedzi na kolejne ważkie i głośno stawiana pytania, dotyczące rodziny oraz stojących przed nią współcześnie wyzwań i problemów, z jakimi się zmaga.

To propozycja nie tylko dla małżonków z dłuższym lub krótszym stażem, ale też dla wszystkich, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa lub czują się powołaniu do tego, aby w przyszłości założyć własną rodzinę. Zachęcamy do śledzenia kolejnych odsłon podcastu „Kto pytał? Warto rozmawiać o rodzinie”, a także do poszerzania swojej wiedzy na oficjalnych stronach www.wdr.diecezja.pl  oraz www.diecezja.pl.

Zapraszamy do wysłuchania trzeciego odcinka serii:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 czerwca

Poniedziałek, XII Tydzień zwykły
Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
Jan przyszedł świadczyć o światłości,
aby przygotować Panu lud doskonały.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 1, 5-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter