18 czerwca
wtorek
Marka, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Piknik wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

Ocena: 0
573

We wtorek, 4 czerwca 2024 roku odbędzie się piknik dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas, orgaznizowany przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Fot. Facebook/Caritas Archidiecezji Łodzkiej

We wtorek, 4 czerwca 2024 roku, w godz. 10:00 – 14:00, w Parku im. Józefa Piłsudskiego na Zdrowiu, na terenie przylegającym do muszli koncertowej, odbędzie się piknik dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas, orgaznizowany przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Festyn ma charakter rekreacyjny. Dla uczestników przewidziano wiele różnych atrakcji – gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Będzie również popcorn, wata cukrowa i hot dogi w porze obiadowej.

Specjalnie dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas przygotowana jest jeszcze jedna atrakcja – udział w XI Biegu Charytatywnym „Biegnijmy z pomocą”. Każdy z zawodników musi wcześniej znaleźć darczyńcę, który zadeklaruje przekazanie środków w zamian za przebiegnięcie przez biegacza określonego dystansu. Idea biegu sprzyja rozbudzaniu inicjatywy i przedsiębiorczości wśród dzieci i młodzieży, a zarazem pozwala na zdobycie funduszy służących skutecznemu niesieniu pomocy w lokalnym środowisku. Środki pozyskane poprzez udział w Biegu przeznaczone zostaną na zakup przyczepki rowerowej przystosowanej dla osoby niepełnosprawnej oraz nowej ortezy dla 10-letniego Michała. Chłopiec urodził się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i wadami współistniejącymi.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska i Kardynał Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki

Piknik wspierają: Zarząd Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Łodzi, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Łodzi, Jerónimo Martins Polska S.A. właściciel sieci Biedronka, Caritas Polska, Bier-Pak, Kręgielnia Król Kul, Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Łódź Sp. z o.o., Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, Straż Miejska w Łodzi, Zupa na Pietrynie

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 czerwca

Wtorek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter