22 czerwca
sobota
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Gra o prymasie

Ocena: 0
899

Mały Stefek Wyszyński lubił grać w planszówki. „Wówczas nie było ich tak wiele jak dziś, ale kilkuletni chłopiec bardzo się ucieszył, kiedy z okazji Bożego Narodzenia dostał halmę. Często w nią grywał z siostrami”.

fot. Kuźnia Wenantego

Tę i inne anegdoty o prymasie Wyszyńskim poznamy w planszowej grze rodzinnej „Non possumus”. Mój syn słuchał ich z wielką uwagą, a po zakończonej grze poprosił mnie o przeczytanie wszystkich, których podczas gry nie wylosowaliśmy. Po chwili grał z młodszą siostrzyczką i również jej opowiadał historyjki o tym, jak mały Stefek wspinał się na drzewa i zajadał się cukierkami.

Współczesne dzieci też lubią planszówki. Ta będzie okazją, by przypomnieć im w przyjemny sposób, kim był prymas Wyszyński.

Gra ma dwie wersje. Ta dla dzieci od lat sześciu jest łatwiejsza, bardzo przyjemna. Uczestnicy wraz z małym Stefkiem wspinają się po planszy na wielki kasztanowiec, zbierają żetony, wymieniają je na punkty i mogą zapoznać się z faktami z życia Stefka – dziecka.

Wersja trudniejsza polecana jest uczestnikom powyżej lat dziesięciu. Na planszy podróżujemy przez miasta bliskie sercu prymasa, również zbieramy punkty, możemy wypełniać misje i ratować innych graczy przed zasadzkami agentów SB. Poznajemy w niej życie i dokonania dorosłego Stefana Wyszyńskiego jako kapłana, biskupa i prymasa.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 czerwca

Sobota, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim,
aby was ubóstwem swoim ubogacić.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 24-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter