12 grudnia
czwartek
Dagmary, Aleksandra, Ady
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Gramy dla Europy" z okazji 15-lecia przystąpienia Polski do UE

Ocena: 0
662

Lao Che, Sylwia Grzeszczak, Muniek Staszczyk, Kortez i Organek znaleźli się wśród artystów, którzy wystąpią podczas wtorkowego widowiska "Gramy dla Europy" na błoniach PGE Narodowego. Wydarzenie jest częścią obchodów 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Fot. pixaby.com / CC0

Impreza rozpocznie się o godz. 19.00. Z nowymi aranżacjami swoich największych przebojów wystąpią artyści różnych gatunków muzycznych, m.in. Lao Che, Zakopower, Natalia Szroeder, Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Margaret, Sylwia Grzeszczak, Enej, Golec uOrkiestra, LemON, Daria Zawiałow, Muniek Staszczyk, Kortez, Organek, O.S.T.R., The Dumplings, Mateusz Ziółko, Gromee, IRA i Atom String Quartet.

Tuż przed finałem odbędzie się odliczanie od 28 do 1. Każda liczba wybrzmi w języku innego kraju Europy i oznaczać będzie kolejność wchodzenia do struktur Unii.

Przy PGE Narodowy odbędą się także spektakl łączący performance, koncerty, body painting i taniec, akrobacje powietrzne, pokazy animacji 3D, a w finale wydarzenia zostanie wykonany fragment hymnu Unii Europejskiej - "Oda do Radości".

Podczas wydarzenia, w etiudzie opartej na micie porwania Europy, wystąpi formacja teatralna Art Color Ballet wykorzystująca w swoich spektaklach performance, body painting i taniec. Odbędzie się również pokaz akrobacji powietrznej do wizualizacji i animacji 3D prezentowanych na wielkoformatowych ekranach.

Wstęp na widowisko jest wolny. Organizatorami są Narodowe Centrum Kultury i Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, a współfinansuje go Fundusz Spójności Unii Europejskiej.

Kolejne wydarzenia upamiętniające 15-lecia przystąpienia Polski do UE odbędą się 1 i 4 maja. 1 maja w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej podczas koncertu "Symfonia Europejska" wystąpią Jimek wraz z chórem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod dyrekcją Łukasza Borowicza. Tego samego dnia w Ogrodach Łazienek Królewskich odbędzie się Piknik Rodzinna Europa.

4 maja na placu Piłsudskiego w Warszawie, podczas koncertu "Chórem za Europą", utwory z listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia z lat 2004-2019 w nowych aranżacjach wykonają Sound’n’Grace, Trzecia Godzina Dnia, Gospel Rain oraz chóry Agaty Steczkowskiej i Chór Kameralny UAM.

Polska przystąpiła do UE 15 lat temu – 1 maja 2004 roku wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami. Było to największe w historii rozszerzenie UE. Oficjalne unijne uroczystości odbyły się wieczorem 1 maja w Dublinie. Irlandia pełniła wówczas rotacyjne, półroczne przewodnictwo UE. Państwowe uroczystości odbyły się również na placu Piłsudskiego w Warszawie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 grudnia

Kto ma uszy, niechaj słucha!
Dziś w Kościele:
+ czwartek, II tydzień Adwentu, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 41,13-20; Ps 145,1bc.9-13; Mt 11,11-15
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -