21 kwietnia
środa
Anzelma, Bartosza, Feliksa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Współczesna droga krzyżowa Kościoła

Ocena: 0
1384

– Masowe prześladowania chrześcijan pokazują, że Kościół idzie współcześnie drogą krzyżową – stwierdził abp Henryk Hoser SAC. W piątek wieczorem biskup warszawsko-praski poświęcił nowe stacje drogi krzyżowej w Domu Zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie-Rembertowie.

fot. Pixabay.com

Nawiązując do tradycji nabożeństw pasyjnych, abp Hoser zwrócił uwagę, że udział w nich jest wyrazem wiary i miłości do Syna Bożego, który zbawił człowieka, przyjmując na siebie konsekwencję ludzkiego grzechu. – Jezus nie popełni zła, a w cierpieniu zdawał się na Tego, który sądzi sprawiedliwie, ucząc nas tym samym, jak przeżywać trudne i bolesne doświadczenia – zwrócił uwagę biskup warszawsko-praski.

Zachęcał do spojrzenia na swoje osobiste życie w perspektywie Drogi Krzyżowej Chrystusa. – Warto czasami zadać sobie pytanie: "Przy której ze stacji dziś jestem? Które z doświadczeń Jezusa dziś przeżywam?" Wówczas dużo łatwiej będzie nam znaleźć adekwatną odpowiedź, jak daną sytuację właściwie przeżyć – przekonywał duchowny.

Abp Hoser stwierdził, że masowe prześladowania chrześcijan są dla nas znakiem, że także dziś Kościół idzie drogą krzyżową. – Nasz religia jest najbardziej prześladowaną w świecie. Każdego roku mamy nowych męczenników, którzy są mordowani za to, że czynią dobrze – przypomniał duchowny.

Poszczególne stacje drogi krzyżowej w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej w Rembertowie zaprojektował Janusz Sobczyk.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 kwietnia

Środa, III Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła
Ja jestem chlebem życia.
Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6,35-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter