6 marca
sobota
Rózy, Jordana, Agnieszki
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W drodze do kapłaństwa

Ocena: 0
2075

– Niech Pan zwlecze z ciebie starego człowieka z jego uczynkami i przyoblecze cię w nowego człowieka, stworzonego według wzoru Boga – modlono się w minioną sobotę w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie za sześciu alumnów III roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej, którzy przyjęli uroczyście sutannę.

fot. Radek Molenda

Obrzędowi obłóczyn przewodniczył rektor ks. prof. Krzysztof Warchałowski, który koncelebrował też Mszę Świętą z wykładowcami i opiekunami seminaryjnymi. W homilii przypomniał, że sutanna jest symbolem przynależności do Jezusa Chrystusa. Alumni przyjmują ten strój jako jeszcze nie duchowni, i powinien on być dla nich bodźcem do godnego przygotowania się do przyszłych święceń.

– Istotą kapłańskiego powołania jest troska o zbawienie bliźniego. Musicie być świadomi, że będziecie realizować to powołanie w czasach, kiedy ludzie oczekują kapłana światłego, wykształconego, a jednocześnie świadomego łaski, jaka płynie z kapłaństwa dla wiernych. Dlatego kapłan jest człowiekiem modlitwy oraz tożsamości życia i służby – tłumaczył ks. Warchałowski. Zapewnił przyszłych księży, że trudności, jakie będą napotykali w życiu kapłańskim, jedynie uwiarygadniają ich powołanie. Zebranych w kościele, w tym rodziny i przyjaciół obłóczanych, prosił o modlitwę w ich intencji.

Szaty kapłańskie przyjęli: Patryk Filipiak z par. św. Jana Kantego w Legionowie, Marcin Jaromij z par. Przemienia Pańskiego w Wieliszewie, Kamil Łyskowicz z par. Świętej Trójcy w Kobyłce, Maciej Skoczek z par. św. Jakuba Apostoła na Tarchominie, Seweryn Suraj z franciszkańskiej par. Matki Bożej Anielskiej na Mokotowie (archidiecezja warszawska) oraz Filip Zgódka z par. MB Częstochowskiej w Zielonce.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent UW, dziennikarz związany z "Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Były członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A. (VII kadencji 2017-2021, wiceprzew.), były redaktor naczelny idziemy.pl. Komentator w Polskim Radiu 24. Członek Domowego Kościoła.
radoslaw.molenda@idziemy.com.pl

 

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 marca

Sobota, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem:
«Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Niebu i względem ciebie».

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 15,1-3.11-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 6 marca par. Nawiedzenia NMP (ul. Przyrynek 2, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter