19 września
czwartek
Januarego, Konstancji, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W Dąbrówce u Norwida

Ocena: 0
498

W parafii widać wyjątkową aktywność. Przed każdą Mszą Świętą odmawia się Różaniec. Sakrament pokuty jest szeroko dostępny. Parafianie mają duże zapotrzebowanie na sprawy duchowe.

fot. Maciej Buda/Idziemy

– Mamy 21 kół Żywego Różańca, działają także Odnowa w Duchu Świętym, Domowy Kościół, duszpasterstwo młodzieży, Caritas, grupa rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii, grupa 70 młodych ludzi przygotowujących się do bierzmowania, dwie schole, bielanki i piłkarska drużyna młodzieżowa oraz 40 ministrantów – mówi ks. proboszcz Andrzej Piotrowski. Wszystkie grupy mają cotygodniowe spotkania.

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce k. Radzymina liczy 5 tys. osób. Zaliczają się do niej: Chajęty, Chruściele, Dąbrówka, Dręszew, Działy Czarnowskie, Głuchy, Guzowatka, Karolew, Karpin, Lasków, Małopole, Marianów, Stanisławów, Trojany, Wszebory, Zaścienie. Początek parafii datowany jest na XV w.

Cykl roczny jest tu bardzo urozmaicony. – Mamy roraty, kiedy codziennie dzieci losują figurkę Świętej Rodziny. Są rekolekcje adwentowe i Nowenna do Dzieciątka Jezus, a na Boże Narodzenie jest ogromna, starannie udekorowana szopka. Młodzież z księdzem prefektem przygotowują jasełka – a w czasie wielkopostnym Mękę Pańską. W okresie Wielkiego Postu mamy Drogę Krzyżową dla dzieci i dla dorosłych oraz zawsze czterodniowe rekolekcje. Na Palmową Niedzielę jest piękna inscenizacja, pojawia się nawet żywy osiołek. Od dwóch lat mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy u stóp Jej wizerunku, który poświęcił bp Romuald Kamiński – opowiada ks. Piotrowski.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 37 (726), 15 września 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 30 września 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 września

"Łaska i miłosierdzie nad Jego wybranymi i nad świętymi Jego opatrzność"

Dziś w Kościele: środa, XXIV tydzień zwykły
+ święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 4,7-15, Ps 148, Łk 2,41-52
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - do końca lata zapraszamy do przeglądu filmów SalveNET prezentowanych podczas minionych wakacji.Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -