22 października
wtorek
Halki, Filipa, Salomei
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Praski dom św. Rity

Ocena: 0
274

Ta kaplica jest znakiem, że wasza społeczność żyje, rozwija się i przynosi dobre owoce – mówił bp Romuald Kamiński podczas uroczystości konsekracji kaplicy św. Rity. 22 maja biskup warszawsko-praski powołał nowy Ośrodek Duszpasterski przy ul. Żupniczej.

fot. Michał Komorek/Idziemy

– Przez dziewięć miesięcy rodziła się ta nowa parafia. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam powołać ją do życia – dziękował w trakcie pierwszej Mszy Świętej w nowej kaplicy ks. Andrzej Jakubaszek, który został duszpasterzem nowego ośrodka.

22 maja to dzień wspomnienia św. Rity. – Ta święta nie pasuje do współczesnego świata, ale nie pasowała też do swoich współczesnych. Nie mogła od początku zrealizować swoje powołania. Była przymuszona do małżeństwa. Jej mąż, z którym związana była przez kilkanaście lat, był jej przekleństwem. Mimo to wytrwała do końca. Dziś nie wyobrażamy sobie duchowej panoramy bez św. Rity, czego wyrazem także wasze pragnienie, aby była on patronką parafii – mówił w homilii bp Kamiński.

Symbolem św. Rity są czerwone róże. Tłumnie zgromadzeni na uroczystości wierni przynieśli te kwiaty, aby ofiarować je świętej. Po Mszy Świętej wierni raz z nowym duszpasterzem i wszystkimi gośćmi świętowali przy muzyce i grillowanych kiełbaskach.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 października

Gdzie jednak wzmógł się grzech,
tam jeszcze obficiej rozlała się łaska.

Dziś w Kościele:
wtorek XXIX tygodnia zwykłego 
+ wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 5,12.15b.17-19.20b-21, Ps 40, Łk 12,35-38
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?; 10. Anioły czynią cuda; 11. Anioły chcą nam pomagać; 12. Co ucieszy Anioła?

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -