2 grudnia
sobota
Balbiny, Bibianny, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież przybył do Carpi

Ocena: 0
425

Franciszek przybył do Carpi w regionie Emilia-Romania, w prowincji Modena w północnych Włoszech. To 60-tysięczne miasto i okolice nawiedziło 29 maja 2012 r. silne trzęsienie ziemi i to głównie z poszkodowanymi oraz rodzinami ofiar tego kataklizmu papież spotyka się w czasie swej drugiej w tym roku podróży po Włoszech.

fot. PAP/EPA/SERENA CAMPANINI

Śmigłowiec z papieżem na pokładzie wylądował na boisku do rugby im. Dorando Piertiego w Carpi. Tam powitali go biskup Carpi, Francesco Cavina, przewodniczący regionu Emilia-Romagna, burmistrz i inne osobistości.

Stamtąd Franciszek odjechał na plac przed katedrą, gdzie o godz. 10.30 rozpocznie się Msza święta pod jego przewodnictwem i z jego kazaniem. Weźmie w niej udział m.in. ok. 3,2 tys. chorych i niepełnosprawnych, dla których przewidziano oddzielny sektor. Zaplanowano także ok. 400 miejsc dla księży i dla ponad stu diakonów stałych.

Po Mszy świętej Franciszek odmówi z wiernymi modlitwę Anioł Pański i poświęci kamienie węgielne pod budowę trzech gmachów diecezjalnych: parafii św. Agaty i „Cytadeli Miłości” w Carpi oraz domu rekolekcyjnego św. Antoniego w Novi. Tam też przygotowano oddzielne miejsca dla bierzmowanych z lat 2016-17, ich katechetów i wychowawców.

Na godz. 13 przewidziano w seminarium biskupim obiad papieża z biskupami tego regionu, kapłanami-emerytami z miejscowego Domu dla Duchowieństwa i z seminarzystami.

O godz. 15 w kaplicy seminaryjnej rozpocznie się spotkanie z miejscowymi kapłanami diecezjalnymi, osobami konsekrowanymi i seminarzystami, po czym Franciszek nawiedzi na krótko katedrę w Carpi. Z kolei uda się samochodem do pobliskiej Mirandoli i tam na placu spotka się z osobami poszkodowanymi w wyniku trzęsienia ziemi sprzed 5 lat i rodzinami ofiar tej klęski żywiołowej.

O godz. 17.30 Ojciec Święty odjedzie na boisko sportowe przylegające do kościoła parafialnego św. Jakub Roncolego, skąd odleci śmigłowcem do Watykanu, gdzie jest spodziewany o godz. 19.

3 czerwca 1988 r. Carpi odwiedził Jan Paweł II.

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 3 grudnia

Niedziela, I Tydzień Adwentu
Okaż nam, Panie, łaskę swoją
i daj nam swoje zbawienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 13, 33-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Smakuj chwile
Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter