19 lutego
wtorek
Arnolda, Konrada, Marcelego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nadzieja na końcu świata

Ocena: 5
814

Wyzwanie, przygoda, odpowiedzialność i pielgrzymka – tuż przed odlotem do Panamy takimi słowami opisuje swoją wyprawę na Światowe Dni Młodzieży młodzież z Siedlec.

fot. Przemysław Goławski

Poznali się w duszpasterstwie młodzieży działającym przy siedleckiej katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP. Różnią ich wiek, zainteresowania i droga życiowa. Łączy wspólna wyprawa „na koniec świata”; planują aż sześć przesiadek. O czym myślą w związku z podróżą? Jakie są ich obawy, a jakie nadzieje? Jak wyglądały przygotowania?

 

Wyzwanie

Kiedy w 2016 r. papież Franciszek ogłosił w Krakowie miejsce kolejnego spotkania, wielu młodych ludzi rozpoczęło konkretne działania, by marzenie o wyjeździe do Panamy stało się rzeczywistością. Grupa z Siedlec bilety zarezerwowała rok temu, później konieczne było uzupełnianie budżetu.

Ola Rak, uczennica III klasy Liceum im. Królowej Jadwigi, nie kryje, że na ich wyjazd wszyscy się składali. – Część kwoty pokryli rodzice i rodzina, ważny jest udział parafii oraz księdza biskupa. Oczywiście, staraliśmy się też sami pozyskać część pieniędzy poprzez różne zbiórki w ostatnich latach. Sprzedawaliśmy świece i sianko na stoły wigilijne, kredę w Święto Trzech Króli. Nagraliśmy wspólnie płytę, aby uzupełnić fundusze.

– Przygotowaliśmy sześć piosenek, w tym wersje instrumentalne. Płytę nagraliśmy w tamtym roku, i to też była świetna przygoda – wyjaśnia Tomek Łagodziński, student IV roku psychologii UKSW. – mogliśmy przy tym nauczyć się pracy w studiu, zobaczyć, na czym to wszystko polega.

Paweł Woźniak, który pracuje jako programista, opowiada, że grupa zaprezentowała talent muzyczny podczas ogólnopolskiego przeglądu piosenki chrześcijańskiej Hosanna Festival w Siedlcach. Występując pod nazwą Nie Śpijcie! Nie!, zajęli drugie miejsce.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 4 (693), 27 stycznia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 10 lutego 2019 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz Polskiego Radia, fotograf.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -