29 maja
piątek
Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Mińsk Mazowiecki ma nowych lektorów

Ocena: 0
755

W sobotę 19 października bp Romuald Kamiński - ordynariusz warszawsko-praski - przewodniczył Mszy Świętej w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim, podczas której pobłogosławił i włączył do posługi lektora 28 kandydatów.

fot. Jacek Kalinowski

Wyświęceni lektorzy przeszli roczny kurs, który prowadził  ks. Dariusz Cempura - proboszcz parafii pw. Jana Chrzciciela w Cegłowie. Promocje otrzymali lektorzy z dekanatu Siennica, dekanatu Narodzenia NMP oraz dekanatu św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim. W koncelebrze wzięli udział m.in. dziekan dekanatu Mińsk Mazowiecki Narodzenia NMP ks. prałat Władysław Szymański i ks. proboszcz prałat Jerzy Mackiewicz oraz kapłani  parafii pochodzenia lektorów.

W słowie wstępnym biskup wyraził m.in. wdzięczność za obecność kapłanów, rodziców i najbliższej rodziny oraz przyjaciół lektorów. W homilii bp Kamiński porównał lektorów do siewców. - Można by ich z całą wyobraźnią ujrzeć jak wypowiadając Słowo Boże, zasiewają to Słowo w naszych sercach. Do Pana Jezusa należy zasiew, danie wzrostu, ale sami rozumiemy, że to Pan Jezus czeka na ten zasiew, żeby je mógł pobłogosławić - zaznaczył ordynariusz.

Zwracając się do lektorów, biskup powiedział: "głoszone przez was Słowo ma ogromne znaczenie i, mówiąc bez pychy, naprawdę jesteście ważni, ale przyjmijcie to z pokorą”.
Nawiązując do „Listu do Rzymian” ordynariusz przypomniał, że św. Paweł wyłożył Rzymianom, że „wiara jest w życiu ogromnie ważna. Nie nasze zasługi. Tylko wiara, ponieważ nasza moc jest z Boga, a nie z nas.vKaznodzieja przypomniał także, że w roku bieżącym jest to już trzecia tego typu uroczystość ustanowienia posługujących przy ołtarzu w Diecezji Warszawsko-Praskiej, która tym samym wzbogaciła się o blisko 200 lektorów i ponad 30 ceremoniarzy.

Po homilii bp Kamiński pobłogosławił i poświęcił krzyże, które otrzymali lektorzy, w czasie obrzędu ustanowienia.

Następna edycja kursu lektorskiego w Mińsku Mazowieckim rozpocznie się 10.11. o godz. 14.00 w Parafii Narodzenia NMP.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik tygodnika Idziemy, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 maja

Piątek, VII Tydzień Wielkanocny
+ Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
Błogosław, duszo moja, Pana *
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 25,13-21;Ps 103,1b-2.11-12.19-20b;J 21,15-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter