16 lutego
sobota
Danuty, Julianny, Daniela
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Peregrynacja Jasnogórskiego Obrazu na Bródnie - WIDEO

Ocena: 0
1043

- Nie ma ludzi, którzy mogliby szczerze i uczciwie powiedzieć, że nie mają za co Bogu dziękować  - mówił bp Kazimierz Romaniuk w homilii podczas mszy nawiedzenia Kopii Jasnogórskiego Obrazu w Parafii św. Wincentego a Paulo na Bródnie.

fot. Michał Pietruszka/Idziemy

Prerygrynację w parafii na Bródnie rozpoczęła uroczysta procesja z zabytkowego kościoła do nowej świątyni

Mszę Święta odprawił bp Kazimierz Romaniuk - Była ze wszystkich ziemskich sił zatroskana o to, by nie tracić łączności z Bogiem – mówił w swojej homilii - do teraz o to chodzi tym, którzy zdecydowali się na życie Bogu poświęcone, by nie tracić z nim łączności. – zauważył biskup.

Bp Romaniuk zachęcał do naśladowania Maryi - Wszystkie nasze kontakty z Bogiem powinniśmy zaczynać jak ona relacją wdzięczności względem Stwórcy.

Perygrynacja ma również charakter osobisty.  - Jak miałem 9 lat Matka Boża, w tym samym obrazie była w mojej rodzinnej parafii. Jest to bardzo ważne wydarzenie w moim życiu kapłańskim. Matce Bożej zawdzięczam moje powołanie. – mówi ks. Jerzy Gołębiewski, proboszcz parafii.

- Jak mogłam nie przyjść kiedy przyjechała do nas Matka Boża, jak mogłam nie przywitać się i nie pomodlić, przecież tyle jej zawdzięczamy – mówiła Kazimiera Plichta po Mszy Świętej

- Jej wizyta to dla nas bardzo ważne wydarzenie – stwierdza Ewa Kilian.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -