– Po raz siódmy zapraszamy do praktykowania w Wielkim Poście nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych. Publikujemy szczegółowy grafik świątyń warszawskich, które uczestniczą w tym programie – napisał ks. Dariusz Szczepaniuk Kanclerz Kurii diecezji warszawsko-praskiej.
Cudowny krucyfiks w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, fot. Adrian Grycuk, wikimedia commons, licencja CC BY-SA 3.0 plDoświadczenie minionych lat pokazuje, że wierni coraz liczniej podejmują inicjatywę tej jedynej w swoim rodzaju pielgrzymki, traktując ją jako indywidualne pogłębienie przeżywania Wielkiego Postu oraz jako przygotowanie do Triduum Paschalnego. Bardzo prosimy duszpasterzy o przypomnienie wiernym, że Środa Popielcowa jest jednocześnie pierwszym dniem modlitwy w kościołach stacyjnych i zachęcenie do ich nawiedzania.
Ks. Dariusz Szczepaniuk
Kanclerz Kurii
Harmonogram:
- 17 lutego (Środa Popielcowa) – Świątynia Opatrzności Bożej (ul. Prymasa Hlonda 1, AW)
- 18 lutego (czw.) – parafia Bogurodzicy Maryi (ul. Powstańców Śląskich 67 D, AW)
- 19 lutego (pt.) – parafia MB Loretańskiej (ul. Ratuszowa 5A, DW-P)
- 20 lutego (sob.) – parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (ul. Domaniewska 20, AW)
- 21 lutego (I Niedziela Wielkiego Postu) – Bazylika Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika, Katedra Warszawsko-Praska (ul. Floriańska 3, DW-P)
- 22 lutego (pon.) – parafia Bł. Władysława z Gielniowa (ul. Przy Bażantarni 3, AW)
- 23 lutego (wt.) – parafia Św. Faustyny (ul. Żuromińska 2, DW-P)
- 24 lutego (śr.) – parafia Św. Andrzeja Boboli (ul. Rakowiecka 61, AW)
- 25 lutego (czw.) – parafia MB Królowej Aniołów (ul. Ks. Markiewicza 1, AW)
- 26 lutego (pt.) – parafia Św. Ojca Pio (ul. Fieldorfa 1, DW-P)
- 27 lutego (sob.) – parafia św. Stanisława Kostki (ul. Hozjusza 2, AW)
- 28 lutego (II Niedziela Wielkiego Postu) – Bazylika Archikatedralna Św. Jana Chrzciciela (ul. Świętojańska 8, AW)
- 1 marca (pon.) – parafia MB z Lourdes (ul. Wileńska 69, DW-P)
- 2 marca (wt.) – parafia Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Przy Agorze 9, AW)
- 3 marca (śr.) – parafia Św. Jakuba Apostoła (ul. Grójecka 38, AW)
- 4 marca (czw.) – parafia Narodzenia Pańskiego (ul. Ostrobramska 72, DW-P)
- 5 marca (pt.) – parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego (ul. Rzymowskiego 35, AW)
- 6 marca (sob.) – parafia Nawiedzenia NMP (ul. Przyrynek 2, AW)
- 7 marca (III Niedziela Wielkiego Postu) – Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego (ul. Kawęczyńska 53, DW-P)
- 8 marca (pon.) – parafia Św. Michała Archanioła (ul. Puławska 95, AW)
- 9 marca (wt.) – parafia Świętej Trójcy (ul. Solec 61, AW)
- 10 marca (śr.) – parafia Św. Wincentego Pallottiego (ul. Skaryszewska 12, DW-P)
- 11 marca (czw.) – parafia Św. Tomasza Apostoła (ul. Dereniowa 12, AW)
- 12 marca (pt.) – parafia Podwyższenia Krzyża (ul. Słomiana 2/4, AW)
- 13 marca (sob.) – parafia Chrystusa Króla (ul. Tykocińska 27/35, DW-P)
- 14 marca (IV Niedziela Wielkiego Postu) – Bazylika Świętego Krzyża (ul. Krakowskie Przedmieście 3, AW)
- 15 marca (pon.) – parafia Ofiarowania Pańskiego (ul. Stryjeńskich 21, AW)
- 16 marca (wt.) – parafia Świętej Rodziny (ul. Rozwadowska 9/11, DW-P)
- 17 marca (śr.) – parafia Św. Franciszka z Asyżu (ul. Hynka 4 A, AW)
- 18 marca (czw.) – parafia Wszystkich Świętych (Plac Grzybowski 3/5, AW)
- 19 marca (pt.) – parafia MB Różańcowej (ul. Wysockiego 8, DW-P)
- 20 marca (sob.) – parafia MB Wspomożycielki Wiernych (ul. Conrada 7, AW)
- 21 marca (V Niedziela Wielkiego Postu) – Konkatedra MB Zwycięskiej, Parafia Bożego Ciała na Kamionku (ul. Grochowska 365, DW-P)
- 22 marca (pon.) – parafia Św. Augustyna (ul. Nowolipie 18, AW)
- 23 marca (wt.) – parafia Najczystszego Serca Maryi (ul. Chłopickiego 2, DW-P)
- 24 marca (śr.) – parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia (ul. Bonifacego 9, AW)
- 25 marca (czw.) – parafia Św. Zygmunta (Plac Konfederacji 55, AW)
- 26 marca (pt.) – parafia MB Nieustającej Pomocy (ul. Nobla 16, DW-P)
- 27 marca (sob.) – parafia Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Księcia Ziemowita 39, DW-P)
- 28 marca (Niedziela Palmowa) – parafia Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Komisji Edukacji Narodowej 101, AW)
Program ramowy dnia stacyjnego:
niedziele:
do południa
- otwarcie kościoła 6.00 – 21.00
- Msze Święte wg porządku w parafii
- wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja*
- stała całodzienna spowiedź
- godz. 12.00 – Anioł Pański i Różaniec (tajemnice bolesne*)
po południu
- godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (Droga Krzyżowa*)
- godz. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (w Bazylice Świętego Krzyża – godz. 18.00)
- godz. 20.00 – Msza Święta
- godz. 21.00 – Apel Jasnogórski
* nabożeństwa wg możliwości kościołów stacyjnych
dni powszednie:
do południa
- otwarcie kościoła 6.00 – 21.00
- Msze Święte wg porządku w parafii
- wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (do godz. 15.00)
- stała całodzienna spowiedź
- godz. 12.00 – Anioł Pański i Różaniec (tajemnice bolesne)
po południu
- godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (Droga Krzyżowa)
- godz. 19.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: pon., czw. - część I; wt., pt. - część II; śr., sob. - część III
- godz. 20.00 – Msza Święta
- godz. 21.00 – Apel Jasnogórski
Czytaj także: