28 maja
niedziela
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Krajewski zakończył wizytę na Ukrainie

Ocena: 0
481

Kard. Konrad Krajewski zakończył wczoraj późnym popołudniem wizytę na Ukrainie. W kraju ogarniętym wojną papieski wysłannik przebywał pięć dni, podczas których spotkał się z obu arcybiskupami: łacińskim – Mieczysławem Mokrzyckim oraz greckokatolickim – Światosławem Szewczukiem, oraz odwiedził miejsca, w których przebywają uchodźcy. Opuszczając Ukrainę kard. Krajewski podkreślił, że zobaczył cierpienie, ale też wiarę, nadzieję i miłość.

Fot. VaticanMedia

Wizyta jałmużnika papieskiego na Ukrainie była wyraźnym znakiem troski Stolicy Apostolskiej o dotkniętą wojną Ukrainę. Kard. Konrad Krajewski odwiedził archidiecezję lwowską oraz łucką. Spotkał się z miejscowymi biskupami rzymsko i greckokatolickimi. Przewodniczył nabożeństwom o charakterze ekumenicznym we Lwowie i w Równem na Wołyniu. Spotkał się z uchodźcami oraz odwiedził centra pomocy humanitarnej zlokalizowane na zachodzie Ukrainy.

Swoją wdzięczność Papieżowi wyraził metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki: „Jesteśmy bardzo wdzięczni Ojcu Świętemu Franciszkowi, że poprzez swojego delegata kardynała Krajewskiego chciał stanąć na naszej ziemi, doświadczonej przez wojnę i cierpienie. Dziękujemy Ojcu Świętemu, że modli się za nas i w osobie kardynała zechciał spotkać się z uchodźcami, którzy tak bardzo przeżyli tę tragedię”.

Kard. Krajewski po raz kolejny zapewnił o pomocy materialnej jaką Stolica Apostolska udziela i będzie udzielała dziełom charytatywnym, jakich podejmuje się w tych trudnych dniach Kościół katolicki obu obrządków. W trakcie wizyty na Ukrainie jałmużnik papieski przekazał także środki finansowe na opłacenie transportów humanitarnych, jakie ze Lwowa wyruszają na wschód Ukrainy. Ze względów bezpieczeństwa, wysłannik papieski nie mógł udać się w głąb Ukrainy, co było wcześniej planowane i odwiedzić pozostałe ukraińskie diecezje.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 28 maja

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Niech chwała Pana trwa na wieki,
niech Pan się raduje z dzieł swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 20,19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Uśmiech ze spotkania z Bogiem

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter