29 stycznia
sobota
Zdzisława, Franciszka, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kanonizacja dzieci z Fatimy

Ocena: 0
2067

Rektor Instytutu Portugalskiego im. św. Antoniego w Rzymie ks. Agostinho Borges ujawnił, że istnieją przesłanki do kanonizacji jeszcze w tym roku Hiacynty i Franciszka Martów, uczestników fatimskich objawień maryjnych sprzed stu lat.

fot. ks. Henryk Zieliński/Idziemy

Portugalscy dziennikarze spekulują, że do kanonizacji mogłoby dojść podczas zaplanowanej na maj wizyty papieża Franciszka w Fatimie.

Według ks. Borgesa Watykan potwierdził już cud dokonany za wstawiennictwem portugalskich pastuszków. Bez podawania szczegółów ujawnił, że przypadek ten dotyczy brazylijskiego dziecka. Wiadomość została podana na zakończenie Mszy Świętej odprawionej w rzymskim kościele św. Antoniego.

Hiacynta i Franciszek Martowie zostali beatyfikowani w 2000 r. w Fatimie przez Jana Pawła II podczas jego trzeciej, a zarazem ostatniej wizyty w Portugalii. W styczniu w portugalskiej diecezji Coimbra zakończył się etap procesu beatyfikacyjnego trzeciej uczestniczki objawień fatimskich, s. Łucji dos Santos, zmarłej 13 lutego 2005 r. Trzy lata później diecezja otworzyła jej proces beatyfikacyjny. Dokumenty s. Łucji zostały już skierowane do Stolicy Apostolskiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 stycznia

Sobota, III Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II): Mk 4, 35-41
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter