19 października
sobota
Ziemowita, Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dolnośląskie: Kradzież i profanacja

Ocena: 0
813

Z kościoła pw. św. Antoniego w Lasówce (Dolnośląskie) skradziono relikwie tego świętego, monstrancję, kielich i skarbonę z pieniędzmi. Władze kościelne podały też, że sprawcy sprofanowali Najświętszy Sakrament w tabernakulum.

fot. Wikimedia/CC BY 3.0

Jak poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka prasowa kłodzkiej policji Wioletta Martuszewska, śledztwo w sprawie kradzieży z włamaniem do kościoła pod nadzorem prokuratury od niedzieli prowadzą policjanci z komisariatu w Bystrzycy Kłodzkiej.

"Nie ustalono jeszcze materialnych strat, ponieważ nie wiadomo dokładnie, ile było pieniędzy w skarbonie. Skradziono też pozłacany kielich, monstrancję oraz relikwie św. Antoniego w formie medalika. Poszkodowani to Zakon Braci Mniejszych" - dodała rzecznik.

Opisujący to wydarzenie portal pisma "Gość Niedzielny" cytuje słowa proboszcza parafii, który poinformował, że sprawcy sprofanowali Najświętszy Sakrament, który znajdował się w tabernakulum.

Minister prowincjalny Zakonu Braci Mniejszych o. Alan Brzeski wydał komunikat, w którym odwołując się do św. Franciszka, napisał: "Całując wam stopy, błagam was wszystkich, bracia, z taką miłością, na jaką mnie stać, abyście tak jak tylko możecie, okazywali wszelkie uszanowanie i wszelką cześć Najświętszemu Ciału i Krwi Pana naszego Jezusa Chrystusa, w którym to, co jest w niebie i to, co jest na ziemi, zostało obdarzone pokojem i pojednane z Wszechmogącym Bogiem". O. Brzeski ogłosił też piątek 1 września dniem zadośćuczynienia w całej Prowincji Świętej Jadwigi.

Rzecznik prasowy diecezji świdnickiej ks. dr Daniel Marcinkiewicz powiedział PAP, że powodu profanacji Najświętszego Sakramentu biskup świdnicki Ignacy Dec wkrótce wyda oświadczenie i apel do wiernych o modlitwę.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 października

Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi,
przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych

Dziś w Kościele:
sobota XXVIII tygodnia zwykłego 
+ Dzień powszedni albo wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues’a, prezbiterów, oraz Towarzyszy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 4,13.16-18; Ps 105; Łk 12,8-12
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?; 10. Anioły czynią cuda; 11. Anioły chcą nam pomagać

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -