26 maja
wtorek
Filipa, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Solarczyk: Brońmy duchowych darów Boga

Ocena: 0
406

"Brońmy wartości duchowych darów Boga i wypraszajmy ich zwycięstwo zjednoczeni w modlitwie" – zaapelował bp Marek Solarczyk na swoim profilu na Facebooku w związku z wystawieniem w stołecznym Teatrze Powszechnym spektaklu „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljicia, który ma znamiona bluźnierstwa.

fot. Michał Ziółkowski

Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej wyraził ubolewanie, że odbywa się to w okolicach, gdzie w 1920 roku pełnił swoją posługę ks. Ignacy Skorupka. "Ten bohaterski kapłan z duchową posługą towarzyszył młodym obrońcom wolności Ojczyzny, trzymając z godnością znak Krzyża Chrystusa" – przypomniał duchowny.

Przywołując słowa św. Jana Pawła II ze Mszy świętej na Stadionie Dziesięciolecia w 1983 roku, bp Solarczyk podkreślił, że człowiek powołany został do zwycięstwa nad złem i życia w prawości sumienia.

"Mocą Boga, która za sprawą Jezusa Chrystusa działa w nas przez Ducha Świętego, człowiek powołany jest do zwycięstwa nad sobą. Do zwycięstwa nad tym, co krępuje naszą wolną wolę i czyni ją poddaną złu. Zwycięstwo takie oznacza życie w prawdzie, prawość sumienia, miłość bliźniego, zdolność przebaczania, rozwój duchowy naszego człowieczeństwa" – przypomniał biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Zaapelował również o podjęcie modlitwy przebłagalnej i zadośćuczynienia za dokonujące się na scenie bluźnierstwo. "Brońmy wartości duchowych darów Boga i wypraszajmy ich zwycięstwo zjednoczeni w modlitwie" – napisał bp Solarczyk.

W specjalnym komunikacie kanclerz diecezji warszawsko-praskiej ks. Dariusz Szczepaniuk poprosił również wiernych o modlitwę za wszystkich, którzy w związku z inscenizacją dopuszczają się bluźnierstwa, aby dostąpili łaski nawrócenia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 maja, Dzień Matki

Wtorek, VII Tydzień Wielkanocny
+ wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
Objawiłem imię Twoje ludziom,
których Mi dałeś ze świata

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 20,17-27; Ps 68,10-11.20-21; J 17,1-11a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter