20 sierpnia
wtorek
Bernarda, Samuela, Sobieslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Solarczyk: Brońmy duchowych darów Boga

Ocena: 0
386

"Brońmy wartości duchowych darów Boga i wypraszajmy ich zwycięstwo zjednoczeni w modlitwie" – zaapelował bp Marek Solarczyk na swoim profilu na Facebooku w związku z wystawieniem w stołecznym Teatrze Powszechnym spektaklu „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljicia, który ma znamiona bluźnierstwa.

fot. Michał Ziółkowski

Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej wyraził ubolewanie, że odbywa się to w okolicach, gdzie w 1920 roku pełnił swoją posługę ks. Ignacy Skorupka. "Ten bohaterski kapłan z duchową posługą towarzyszył młodym obrońcom wolności Ojczyzny, trzymając z godnością znak Krzyża Chrystusa" – przypomniał duchowny.

Przywołując słowa św. Jana Pawła II ze Mszy świętej na Stadionie Dziesięciolecia w 1983 roku, bp Solarczyk podkreślił, że człowiek powołany został do zwycięstwa nad złem i życia w prawości sumienia.

"Mocą Boga, która za sprawą Jezusa Chrystusa działa w nas przez Ducha Świętego, człowiek powołany jest do zwycięstwa nad sobą. Do zwycięstwa nad tym, co krępuje naszą wolną wolę i czyni ją poddaną złu. Zwycięstwo takie oznacza życie w prawdzie, prawość sumienia, miłość bliźniego, zdolność przebaczania, rozwój duchowy naszego człowieczeństwa" – przypomniał biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Zaapelował również o podjęcie modlitwy przebłagalnej i zadośćuczynienia za dokonujące się na scenie bluźnierstwo. "Brońmy wartości duchowych darów Boga i wypraszajmy ich zwycięstwo zjednoczeni w modlitwie" – napisał bp Solarczyk.

W specjalnym komunikacie kanclerz diecezji warszawsko-praskiej ks. Dariusz Szczepaniuk poprosił również wiernych o modlitwę za wszystkich, którzy w związku z inscenizacją dopuszczają się bluźnierstwa, aby dostąpili łaski nawrócenia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 sierpnia

"Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego."

Dziś w Kościele: wtorek, XX tydzień zwykły
+ wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 6,11-24a, Ps 85 (84),9.11-14, Mt 19,23-30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -