16 czerwca
niedziela
Aliny, Benona, Anety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Solarczyk: Brońmy duchowych darów Boga

Ocena: 0
376

"Brońmy wartości duchowych darów Boga i wypraszajmy ich zwycięstwo zjednoczeni w modlitwie" – zaapelował bp Marek Solarczyk na swoim profilu na Facebooku w związku z wystawieniem w stołecznym Teatrze Powszechnym spektaklu „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljicia, który ma znamiona bluźnierstwa.

fot. Michał Ziółkowski

Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej wyraził ubolewanie, że odbywa się to w okolicach, gdzie w 1920 roku pełnił swoją posługę ks. Ignacy Skorupka. "Ten bohaterski kapłan z duchową posługą towarzyszył młodym obrońcom wolności Ojczyzny, trzymając z godnością znak Krzyża Chrystusa" – przypomniał duchowny.

Przywołując słowa św. Jana Pawła II ze Mszy świętej na Stadionie Dziesięciolecia w 1983 roku, bp Solarczyk podkreślił, że człowiek powołany został do zwycięstwa nad złem i życia w prawości sumienia.

"Mocą Boga, która za sprawą Jezusa Chrystusa działa w nas przez Ducha Świętego, człowiek powołany jest do zwycięstwa nad sobą. Do zwycięstwa nad tym, co krępuje naszą wolną wolę i czyni ją poddaną złu. Zwycięstwo takie oznacza życie w prawdzie, prawość sumienia, miłość bliźniego, zdolność przebaczania, rozwój duchowy naszego człowieczeństwa" – przypomniał biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Zaapelował również o podjęcie modlitwy przebłagalnej i zadośćuczynienia za dokonujące się na scenie bluźnierstwo. "Brońmy wartości duchowych darów Boga i wypraszajmy ich zwycięstwo zjednoczeni w modlitwie" – napisał bp Solarczyk.

W specjalnym komunikacie kanclerz diecezji warszawsko-praskiej ks. Dariusz Szczepaniuk poprosił również wiernych o modlitwę za wszystkich, którzy w związku z inscenizacją dopuszczają się bluźnierstwa, aby dostąpili łaski nawrócenia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 czerwca

"Niech wasza mowa będzie: tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi"

Dziś w Kościele: sobota, X tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 2 Kor 5,14-21; Ps 103 (102),1b-2.3-4.8-9.11-12; Mt 5,33-37.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

* Owoce Ducha Świętego (cykl SalveNet)
miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wspaniałomyślność, łaskawość, wierność, skromność, wstrzemięźliwość, czystośćNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -