24 września
niedziela
Gerarda, Ruperta, Tomiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Wiele zostało wam powierzone" - I pielgrzymka przedsiębiorców na Jasną Górę

Ocena: 0
1478

- Pan Bóg obdarzył mnie życiem obfitującym w wiele sytuacji, często trudnych. Chciałbym dzisiaj podzielić się niektórymi moimi drogami do Pana Boga. Jeśli ktoś będzie mógł coś wartościowego dla siebie przyswoić, to myślę że jest to to, po co tutaj przyjechałem” - powiedział Roman Kluska. Dodał, że jego droga „to droga od osoby, która otrzymała wiarę na bazie tradycji, raczej płytką, po czas odczuwania obecności i miłości Boga do nas - przez różne trudne doświadczenia, które pokazały, że tylko przez oparcie się na prawdzie, na dobroci i miłości do naszego Stwórcy, można budować szczęście, można dać sobie radę z każdą trudnością”.

Jak stwierdza były prezes Optimusa, nie ma żalu o przeszłość: „Dziękuję Panu Bogu za wszystkie doświadczenia, wszystkie trudy, i coś, co ja nazywałem kłopotami, zmartwieniami, bo bez tego mógłbym pobłądzić. Dziękuję Bogu za tyle miłości, za całe dobro. Niczego nie żałuję poza tym, że czasami oczywiście błądziłem”.

Organizatorami pielgrzymki były: Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” i Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów „Nostra Res”.

- Od 20 lat towarzyszymy przedsiębiorcom w ich rozwoju duchowym – powiedział ks. Przemysław Król, sercanin, moderator duszpasterstwa „Talent”. Przypomniał, że cele wspólnoty są stricte duchowe: formacja, rozwój życia wewnętrznego, propagowanie etyki biznesu.

Moderator podkreśla, że „widzimy w dzisiejszym świecie bój o wartości i dlatego jako chrześcijanie musimy mówić, na jakich zasadach się opieramy”.

- Dla przedsiębiorców to jest szczególnie istotne, bo jest pokusa w dzisiejszym świecie, aby pójść na skróty, by zrobić biznes szybko. My mówimy inaczej, że trzeba go oprzeć na wartościach, że ważna jest np. etyka zatrudniania, wynagradzanie pracowników, że świat to nie walka o pieniądze, ale widzenie człowieka przed zyskiem, współpracy, budowania wspólnego dobra – powiedział ks. Król.

Jak podkreśliła Dagmara Konarska, właścicielka firmy New Culture Institute, która swoją działalność prowadzi od 4 lat zaczynając ją razem ze swoją wspólniczką postanowiły zawierzyć firmę Panu Bogu. - Od tego zaczęłyśmy. I wówczas odkryłyśmy duszpasterstwo „Talent”, które nas tą drogą prowadziło. Teraz jest czas na odnowę tego zawierzenia, na ponowną prośbę o wsparcie, o opiekę – powiedziała uczestniczka pielgrzymki.

Radosław Ciaś, przedsiębiorca i menadżer, od 10 lat zarządza własną firmą Krafc Consulting podkreślił, że przyjechał na spotkanie „aby czerpać z darów Ducha Świętego, które są pracodawcom, kierownikom, wszystkim tym, którzy zarządzają innymi ludźmi, niezmiernie potrzebne”. - Często decyzje, które musimy podejmować, są decyzjami trudnymi. Mało jest przewodników, jak być dobrym pracodawcą, jak być dobrym szefem dla innego człowieka, dobrym przedsiębiorcą, jak pomnażać ze spokojem sumienia to, co zostało nam powierzone. Jak się okazuje, Pismo Święte jest bardzo bogate w instrukcje, jak ze spokojem ducha pomnażać te dobra, które nam Pan Bóg powierzył – zauważył.

Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył abp Józef Kupny. Podczas Eucharystii odbyło się uroczyste ofiarowanie Bogu przez Maryję całej społeczności przedsiębiorców.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 24 września

Niedziela, XXV Tydzień zwykły
Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus,
a umrzeć – to zysk.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 20, 1-16a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Do każdego inaczej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter