29 stycznia
środa
Zdzisława, Franciszka, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jest zgoda na budowę stacji metra na Targówku

Ocena: 0
1696

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera w środę zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę stacji metra przy ul. Kondratowicza na warszawskim Targówku. To druga wydana decyzja - z siedmiu - dotycząca budowy II linii metra.

fot. pixabay.com

Jest to drugi etap prac budowy odcinka wschodnio-północnego na Targówku. Zakres prac obejmuje budowę stacji C20, a także tuneli wraz z łącznikiem tunelowym, budowę i przebudowę infrastruktury technicznej oraz wejść, wind i klatek schodowych. Oprócz tego, przebudowane zostaną sieci uzbrojenia terenu, dróg i układu drogowego.

Decyzja wojewody obejmuje również rozbiórkę obiektu, znajdującego się na terenie budowy stacji. Sipiera powiedział dziennikarzom w czasie konferencji, że jest to druga z siedmiu decyzji w sprawie budowy II linii metra. "To jest decyzja dotycząca zamierzenia budowlanego W1, polegająca na budowie komory demontażowej przy stacji C18 przy ul. Władysława Łokietka na południu od ul. Gilarskiego, budowie tuneli i przebudowie sieci i uzbrojenia terenu. Dalsze (decyzje) są bardziej szczegółowe" - powiedział.

Pytany o to, kiedy zostaną wydane kolejne decyzje, odpowiedział: "Bezzwłocznie". Wojewoda podkreślił także, że współpraca z miastem w zakresie budowy II linii metra "jest dobra i tak absolutnie powinna wyglądać w większości innych inwestycji". - Dlatego chciałem ten mit braku współpracy pomiędzy miastem a wojewodą obalić - podkreślił.

Inwestorem budowy II linii metra jest m.st. Warszawa. Przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę wojewoda sprawdza zgodność projektu zagospodarowania działki lub terenu budowy z obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi. Oprócz tego, kontroluje zgodność z wymaganiami ochrony środowiska.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 stycznia

Zasiani na ziemię żyzną są ci, którzy słuchają słowa, przyjmują je i wydają owoc.
Dziś w Kościele: środa, III tydzień zwykły, wsp. dowolne św. Anieli Merici, dziewicy
Czytania liturgiczne (rok A, II): 2Sm 7,4-17; Ps 89(88),4-5.27-28.29-30; Mk 4,1-20
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -